BiznesINFO.pl
Carrefour z innowacyjna usługą

PxHere/CC0/zdjęcie ilustracyjne

Ciepłe posiłki w znanej sieci handlowej. Nowa usługa dla klientów

14 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Innowacyjna usługa w sklepach Carrefour. Sieć testuje automaty do sprzedaży gotowych ciepłych posiłków do spożycia zarówno na miejscu, jak i na wynos. Póki co urządzenia są dostępne w ośmiu sklepach franczyzowych Carrefour Expres w Warszawie.

Carrefour z innowacyjną usługą. Póki co testowo i wyłącznie w Warszawie. Usługa ma być sprawdzana pod względem zainteresowania, preferencji korzystających i wygody użytkowania. Francuska sieć sklepów szczyci się w komunikacie, że jest to zupełnie nowe podejście do sposobu podawania posiłków.

Carrefour z innowacyjną usługą

Carrefour w najnowszej usłudze oferuje możliwość zakupu ciepłych posiłków z całkowitym pominięciem czynnika ludzkiego. Rozwiązanie - jak pisze sieć w komunikacie - zapewni wysokie bezpieczeństwo, gdyż bezpośredni kontakt człowieka z żywnością jest niemalże całkowicie wykluczony. Zaczyna się to już na etapie produkcji dania w formie gotowej porcji, przez podgrzanie go na parze, a kończąc na sprzedaży w automacie - a więc samoobsługowo - informuje money.pl.

- Nawiązanie współpracy z firmą Food Point i wprowadzenie automatów gastronomicznych to kolejna innowacja, jaką wprowadzamy do sklepów franczyzowych Carrefour. Nasze dotychczasowe udogodnienia, takie jak kasy samoobsługowe, Scan&Go czy click&collect spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów i zostały docenione przez naszych partnerów we franczyzie. Sklepy franczyzowe Carrefour Polska to rozpoznawalna marka i chcemy, aby proponowane przez nas innowacyjne usługi były zawsze dopasowane do lokalizacji i potrzeb konsumentów oraz budowały przewagę konkurencyjną naszej marki na rynku - powiedział Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience Carrefour Polska.

Usługę można przetestować w ośmiu sklepach w Warszawie:Carrefour Express Warszawa, ul. Pory 55-57,Carrefour Express Warszawa, ul. Ukryty Raj 1,Carrefour Express Warszawa, ul. Żaryna 2b,Carrefour Express Warszawa, ul. Pełczyńskiego 16,Carrefour Express Warszawa, ul. Księcia Janusza 23,Carrefour Express Warszawa, ul. Nugat 9,Carrefour Express Warszawa, ul. Smoleńskiego 2,Carrefour Express Warszawa, ul. Marywilska 62.

Jak dowiadujemy się, posiłek jest wydawany po podgrzaniu parą. Proces trwa 60 sekund. W zestawie, który odbiera klient znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze przybory - sztućce, czy serwetki. Do wyboru jest wiele rodzajów posiłków, wśród nich także typowo polskie przysmaki jak bigos, gulasz czy fasolka po bretońsku.

Tagi:

Carrefourgastronomiafast food

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, jarmoluk

Handel

H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Handel

Producenci alkoholi zwiększają produkcję. Szykują się na podwyżkę akcyzy

Czytaj więcej >
Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >