BiznesINFO.pl
EN 01418123 0602

Jakub Kaminski/East News

Carrefour postanowił wycofać się z Polski. Sieć sprzeda kilkaset sklepów

26 Maja 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Carrefour podjął decyzję o wycofaniu się z polskiego rynku. Francuska sieć jest obecna w Polsce od 1997 r., w tym roku minie więc 25 rok. Sklepy po Carrefourze ma przejąć fundusz Mid Europa Partners.

Carreforur po 25 latach działalności na rynku polskim postanowił się z niego wycofać, pisze portal dlahandlu.pl. Infrastrukturę Carrefoura ma przejąć fundusz Mid Europa Pratners, który jest również udziałowcem Allegro oraz rozwijał sieć Żabka w latach 2011-17.

Carrefour wychodzi nie tylko z Polski

W styczniu bieżącego roku Carrefour podjął także decyzję o wycofaniu się ze Słowacji, na której działał z kolei 17 lat. Marka planuje zintensyfikować swoje działania na rodzimym rynku franuskim i w Ameryce Łacińskiej, tłumaczył w rozmowie z dlahandlu.pl Andrzej Faliński, wiceprezes Stowarzyszenia Forum Dialogu Gospodarczego.

Ekspert przypuszcza także, że Carrefour szuka stabilniejszych rynków, a Polska jest niebezpiecznie blisko konfliktu w Ukrainie. Decyzja o wycofaniu się z Polski musiała jednak zapaść dużo wcześniej, co sugeruje pomysł opuszczenia również Słowacji, o którym francuska grupa poinformowała przed wybuchem wojny w Ukrainie.

Mid Europa Partners na nowy pomysł na sklepy Carrefoura

Fundusz Mid Europa Partners zajmujący się inwestowaniem w sieci sklepów działające w Europie Środkowej planuje rozwijać działanie na zasadzie franczyzy i to będzie najprawdopodobniej kierunek, w którym podąży z nabytymi od Carrefoura sklepami.

Kwota transkacji nie została niestety ujawniona. Carrefour dysponuje w Polsce siecią 935 sklepów, na które składają się 92 hipermarkety, 152 supermarkety, 9 dyskontów i 682 sklepy małopowierzchniowe, pisze bankier.pl.

Tagi:

Carrefour

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >

Handel

Budweiser ze sklepu, to nie ten sam Budweiser co sponsoruje Mundial. Wyjaśniamy częstą pomyłkę

Czytaj więcej >