Brexit straszy Brytyjczyków
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 14 Sierpnia 2019

Brexit przeraża Brytyjczyków. Wyspiarze w strachu gromadzą jedzenie

Brexit przeraża Brytyjczyków. Nie przesadzają jednak w swoim zachowaniu. Jak wynika bowiem ze słów ekspertów, zachowanie Wyspiarzy jest racjonalne. W wypadku twardego brexitu bowiem Wielka Brytania może mieć problem z dostawami podstawowych produktów żywnościowych.

Brexit bez umowy jest coraz bardziej realny, im zmniejsza się czas dzielący nas do 31 października. Przypomnijmy, że to wówczas Wielka Brytania ma wyjść z Unii Europejskiej, jak zapowiedział nowy premier Wyspiarzy, Boris Johnson. Ten sam szef rządu dąży też do wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy, co rodzi komplikacje.

Jeśli bowiem dojdzie do bezumownego brexitu, Wielka Brytania, a dokładniej sami Brytyjczycy znajdą się w tarapatach. Jak przewidują bowiem brytyjscy ekonomiści, w takim wypadku dojść może do przerw w dostawach, co spowoduje braki w sklepach. Dlatego też już co piąty Brytyjczyk zaczyna gromadzić zapasy jedzenia, by przeżyć w miarę spokojnie przełom października i listopada.

500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenie500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenieCzytaj dalej

Brexit straszy Brytyjczyków głodem

Co gromadzą Brytyjczycy? Przede wszystkim wspomnianą żywność, ale także napoje i lekarstwa. Zdecydowanie najczęściej Brytyjczycy stawiają na jedzenie, za czym opowiedziało się 74% badanych osób. Na drugim miejscu są lekarstwa - 50%, a napoje zamykają podium z wynikiem 46%. Wartość zapasów, które zrobili Wyspiarze, firma usług finansowych Premium Credit w Londynie wyliczyła na 4 mld funtów, czyli około 4,3 mld euro.

Eksperci w dziedzinie ekonomii wskazują, że zachowanie Wyspiarzy jest w sumie racjonalne. W wyniku bezumownego brexitu dostawy z kontynentu opóźnią się przez odprawy celne, które wrócą na granicach Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, zapasy zwiększają nie tylko zwykli Brytyjczycy, ale także firmy. Popularna na Wyspach sieć pizzeri Domino\\'s zapowiedziała oficjalnie w ubiegłym tygodniu, że w związku z Brexitem zwiększy swoje zapasy. Wynika to, jak podaje Interia.pl, z faktu, że 1/3 produktów potrzebnych do wyrobu pizzy, jak sos pomidorowy i ananasy, firma sprowadza z kontynentu.

Fantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąFantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News