BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Biznesplan - kto napisze najlepszy? Są od tego ludzie

16 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Biznesplan - kto napisze? Biznesplan można napisać samodzielnie korzystając z poradników lub po prostu zlecić to specjalistom. Kto zajmuje się tworzeniem planów biznesowych?

Biznesplan - kto napisze? Ogłoszenia tego typu pojawiają się ciągle na różnego rodzaju portalach. Czy warto zlecić komuś napisanie swojego biznesplanu? 

Biznesplan - kto napisze?

Pierwszym krokiem, aby właściwie przygotować się do rozpoczęcia własnej firmy jest napisanie biznesplanu. Jednak nie każdy wie, jak się do tego zabrać i w jaki sposób go napisać. W Internecie jest mnóstwo poradników, dzięki którym stworzenie własnego biznesplanu jest łatwiejsze (jak np. tutaj Biznesplan - co to, jak napisać i z czego się składa), jednak młodzi przedsiębiorcy często i tak niezbyt pewnie czują się w tym działaniu lub po prostu nie mają na to czasu. Na szczęście są ludzie, którym można to zlecić.

Jak napisać biznesplan? Można zlecić to firmie konsultingowej

Jeśli wolisz zlecić komuś napisanie planu biznesowego, wybierz sprawdzone osoby, które naprawdę znają się na rzeczy. Warto jest się zwrócić do firmy konsultingowej. Tak zazwyczaj nad biznesplanem pracuje kilka doświadczonych osób, które stworzyła już mnóstwo takich planów - prawników, ekonomistów, finansistów, a także grafików, którzy całościowo przygotują ci biznesplan. Oznacza to też, że najprawdopodobniej znajdzie się ktoś w zespole firmy, który ma doświadczenie w danej branży. Dużym plusem zlecenia im napisania biznesplanu jest też fakt, że na każdym etapie jego tworzenia możesz mieć kontakt z osobą piszącą. Zazwyczaj tworzenie biznesplanu składa się z kilku etapów.

  • Badania i odkrycia - najpierw pracownicy firmy chcą dogłębnie zrozumieć twoją firmy. Następnie rozpoczynają badania rynku i sprawdzają czynniki wzrostu.

  • Planowanie pisania - po zakończeniu badań konsultanci piszą treść biznesplanu i przedstawiają szkic do wglądu klienta.

  • Modelowanie finansowe - czyli przekształcanie założeń finansowych w prognozy, które obejmują wszystko, czego potrzebują kredytodawcy i inwestorzy.

  • Projekt i przegląd - dopracowanie biznesplanu z projektem pasującym do twojej marki. 

Czym jest biznesplan? Jak napisać biznesplan?

Dobry biznesplan prowadzi przez każdy etap zakładania i zarządzania firmą. Biznesplanu używa się jako mapy drogowej, która prowadzi przez kolejne kroki rozwoju firmy.. To sposób na przemyślenie kluczowych elementów firmy.

Podobne artykuły

Emerytura na nowych korzystniejszych zasadach dla ponad 60 tys. osób

Twój portfel

Tysiące Polaków z zaniżonymi emeryturami. Rząd już zapowiedział naprawienie sytuacji

Czytaj więcej >
samochod-ri_ya-pixabay.com

Twój portfel

Szukasz oszczędnego auta? TOP 10 najmniej palących samochodów

Czytaj więcej >
paliwo-pexels-skitterphoto

Twój portfel

Bak zatankuj lepiej jeszcze dzisiaj. Po weekendzie 4,57 zł za popularne paliwo

Czytaj więcej >
Wypłata gotówki w bankomatach Planet Cash z limitami

Twój portfel

Wypłata gotówki już nie wszędzie taka prosta. Weszły kolejne ograniczenia

Czytaj więcej >
Bon turystyczny powinny otrzymywać nie tylko osoby z dziećmi?

Twój portfel

Czy bon turystyczny powinien trafić do wszystkich pracujących? Dyskusje nie ustają

Czytaj więcej >
Mandat za postój z włączonym silnikiem

Twój portfel

Będziesz chciał się trochę ochłodzić, a załapiesz się na mandat. Ochronisz się przed upałem, ale nie karą

Czytaj więcej >