Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Biedronka chce ominąć zakaz handlu. Ma jej pomóc Poczta Polska
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 11.07.2021 02:00

Biedronka chce ominąć zakaz handlu. Ma jej pomóc Poczta Polska

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/z sklep Biedronka, siec handlowa, wlasciciel Jeronimo Martins Polska
East News, Zofia i Marek Bazak

Biedronka to kolejna sieć sklepów, która chce ominąć zakaz handlu w niedzielę. W zrealizowaniu celu o świadczeniu usług pocztowych ma pomóc Biedronce współpraca z Pocztą Polską.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób Biedronka dąży do ominięcia zakazu handlu

  • Skąd współpraca z Pocztą Polską

  • Jak wygląda spór wokół zakazu handlu

Biedronka i zakaz handlu

Omijanie niedzielnego zakazu handlu to powszechna praktyka sklepów działających na terenie Polski. Sieci sklepów wykorzystują możliwość otwarcia placówek pocztowych w weekendy i same jako takie się rejestrują.

W tym wszystkim pomagają im umowy z firmami kurierskimi. Jak informuje portal money.pl, podobną współpracę chce nawiązać Biedronka z Pocztą Polską. 

Z informacji wynika, że program pilotażowy usług pocztowych prowadzony jest w warszawskim sklepie Biedronka przy ul. Skoroszewskiej. Jednocześnie Biedronka zastrzega, że zawsze przestrzega litery prawa obowiązującego w Polsce.

Czy Biedronce uda się ominąć zakaz handlu w niedzielę? 

"Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci" - wyjaśnia Biedronka w oświadczeniu wysłanym do portalu. Dodaje, że dokładnie wsłuchuje się w potrzeby klientów.

Biedronka nie jest odosobnionym przypadkiem w tej sprawie. Niedawno o ominięcie zakazu handlu pokusił się Kaufland oraz InterMarche. Kilka tygodni po wprowadzeniu zakazu handlu to Żabka jako pierwsza ze wszystkich została placówką pocztową. 

Prawo i Sprawiedliwość chciałoby znowelizować ustawę dotyczącą zakazu handlu i doprecyzować przepisy w tym zakresie. Na razie na to się nie zapowiada, bowiem sprzeciw zapowiada Jarosław Gowin, szef resortu rozwoju, pracy i technologii.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]