Biedronka godziny otwarcia Sylwester
Wikimedia/Henryk Borawski, (CC BY-SA 4.0)
Autor Konrad Karpiuk - 30 Grudnia 2020

Pójdziesz na zakupy i wrócisz z niczym. Pilna zmiana w Biedronce, sieć ma nowe godziny otwarcia

Biedronka zmienia swoje godziny otwarcia w sylwestra. Choć do 30 grudnia wiele sklepów będzie działać całodobowo, to w ostatni dzień roku 2020 będą spore zmiany. Kto nie zdąży zrobić zakupów, będzie musiał czekać aż do 2 stycznia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakich godzinach będzie otwarta Biedronka w sylwestra
  • Co z zakupami w pierwszych dniach stycznia
  • Co z osobami, które skończą pracę w godzinach ograniczeń

Biedronka zmieniają godziny otwarcia w sylwestra

Biedronka zapowiedziała już, że 31 grudnia zmieni godziny otwarcia ze względu na sylwestra. Podobnie zrobiły inne sieci sklepów, takie jak choćby Lidl, czy Dino.

Jeszcze 30 grudnia 280 Biedronek będzie otwartych całodobowo. Jak wskazuje Wirtualna Polska, niemal 2000 sklepów sieci będzie czynne do godziny 23:00, albo i dłużej. Następnego dnia godziny działania ulegną skróceniu, także w sklepach całodobowych.

Biedronka zarządziła, że 31 grudnia wszystkie sklepy sieci będą czynne do godziny 19:00. 2 stycznia większość placówek będzie otwarta do 23:00. Natomiast 3 stycznia znów wszystkie zostaną zamknięte (wypada wtedy niedziela niehandlowa).

Niektóre sklepy zarówno 31 grudnia, jak i 2 stycznia mogą zostać zamknięte znacznie wcześniej. Dotyczy do placówek w centrach handlowych, które są uzależnione od godzin działania galerii.

Policja odkrywa karty przed Sylwestrem, napięcie rośnie. Wiadomo już, czy będą łapać osoby wracające do domuPolicja odkrywa karty przed Sylwestrem, napięcie rośnie. Wiadomo już, czy będą łapać osoby wracające do domuCzytaj dalej

Nie tylko Biedronka zmienia godziny działania

Lidl oraz Dino również będą otwarte 31 grudnia maksymalnie do 19:00. Obie sieci zaznaczają, aby sprawdzić godziny funkcjonowania konkretnych placówek na stronie internetowej, gdyż niektóre mogą zostać zamknięte wcześniej.

Natomiast Auchan, Tesco, Aldi, Kaufland, Carrefour i Netto zamkną się w sylwestra już o godzinie 18:00. Wirtualna Polska zaznacza, że podobne godziny będą prawdopodobnie dotyczyły mniejszych sieci i sklepów niezależnych.

Pozostaje jeszcze Żabka, wiele sklepów sieci może pozostać otwartych nawet do godziny 23:00. Czas działania zależy od właściciela placówki (można się więc spodziewać kartki na drzwiach z informacjami dla klientów). Niektóre Żabki mogą być otwarte zarówno 1 i 3 stycznia, to jednak zależy od decyzji samego właściciela.

Ograniczenie przemieszczania się, a powrót z pracy

Warto zaznaczyć, że 31 grudnia od godziny 19:00 będzie obowiązywać rozporządzenie, które wprowadza ograniczenia dotyczące poruszania się. Choć premier twierdzi, że to jedynie "zalecenia", to w praktyce policja musi się stosować do rządowych wytycznych.

Wyjątkiem objęte będą jednak osoby wracające z pracy. Dlatego pracownicy Biedronki, Lidla, czy Żabki nie będą mieć kłopotów z policją, gdy będą wracać do domu w godzinach, w których obowiązuje ograniczenie przemieszczania się.

Sylwestrowe obostrzenia potrwają do godziny 6:00 rano 1 stycznia. Co ciekawe, w teorii rząd nie może wprowadzić takich ograniczeń bez ogłaszania stanu wyjątkowego, o czym wspominał Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Młodzi rodzice na haczyku prawa. Urzędnik ma prawo wybrać imię dla dziecka za ciebie
  2. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa i w 2021 roku pójdzie w górę
  3. Sylwester w TVP wyłączony z obostrzeń. Rząd specjalnie zmienił prawo pod swoją telewizję
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News