BiznesINFO.pl
Biedronka godziny otwarcia Sylwester

Wikimedia/Henryk Borawski, (CC BY-SA 4.0)

Pójdziesz na zakupy i wrócisz z niczym. Pilna zmiana w Biedronce, sieć ma nowe godziny otwarcia

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Biedronka zmienia swoje godziny otwarcia w sylwestra. Choć do 30 grudnia wiele sklepów będzie działać całodobowo, to w ostatni dzień roku 2020 będą spore zmiany. Kto nie zdąży zrobić zakupów, będzie musiał czekać aż do 2 stycznia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakich godzinach będzie otwarta Biedronka w sylwestra

  • Co z zakupami w pierwszych dniach stycznia

  • Co z osobami, które skończą pracę w godzinach ograniczeń

Biedronka zmieniają godziny otwarcia w sylwestra

Biedronka zapowiedziała już, że 31 grudnia zmieni godziny otwarcia ze względu na sylwestra. Podobnie zrobiły inne sieci sklepów, takie jak choćby Lidl, czy Dino.

Jeszcze 30 grudnia 280 Biedronek będzie otwartych całodobowo. Jak wskazuje Wirtualna Polska, niemal 2000 sklepów sieci będzie czynne do godziny 23:00, albo i dłużej. Następnego dnia godziny działania ulegną skróceniu, także w sklepach całodobowych.

Biedronka zarządziła, że 31 grudnia wszystkie sklepy sieci będą czynne do godziny 19:00. 2 stycznia większość placówek będzie otwarta do 23:00. Natomiast 3 stycznia znów wszystkie zostaną zamknięte (wypada wtedy niedziela niehandlowa).

Niektóre sklepy zarówno 31 grudnia, jak i 2 stycznia mogą zostać zamknięte znacznie wcześniej. Dotyczy do placówek w centrach handlowych, które są uzależnione od godzin działania galerii.

Nie tylko Biedronka zmienia godziny działania

Lidl oraz Dino również będą otwarte 31 grudnia maksymalnie do 19:00. Obie sieci zaznaczają, aby sprawdzić godziny funkcjonowania konkretnych placówek na stronie internetowej, gdyż niektóre mogą zostać zamknięte wcześniej.

Natomiast Auchan, Tesco, Aldi, Kaufland, Carrefour i Netto zamkną się w sylwestra już o godzinie 18:00. Wirtualna Polska zaznacza, że podobne godziny będą prawdopodobnie dotyczyły mniejszych sieci i sklepów niezależnych.

Pozostaje jeszcze Żabka, wiele sklepów sieci może pozostać otwartych nawet do godziny 23:00. Czas działania zależy od właściciela placówki (można się więc spodziewać kartki na drzwiach z informacjami dla klientów). Niektóre Żabki mogą być otwarte zarówno 1 i 3 stycznia, to jednak zależy od decyzji samego właściciela.

Ograniczenie przemieszczania się, a powrót z pracy

Warto zaznaczyć, że 31 grudnia od godziny 19:00 będzie obowiązywać rozporządzenie, które wprowadza ograniczenia dotyczące poruszania się. Choć premier twierdzi, że to jedynie "zalecenia", to w praktyce policja musi się stosować do rządowych wytycznych.

Wyjątkiem objęte będą jednak osoby wracające z pracy. Dlatego pracownicy Biedronki, Lidla, czy Żabki nie będą mieć kłopotów z policją, gdy będą wracać do domu w godzinach, w których obowiązuje ograniczenie przemieszczania się.

Sylwestrowe obostrzenia potrwają do godziny 6:00 rano 1 stycznia. Co ciekawe, w teorii rząd nie może wprowadzić takich ograniczeń bez ogłaszania stanu wyjątkowego, o czym wspominał Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar.

Tagi:

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >

Handel

“Drwal Index”, czyli nowy wskaźnik inflacji dla Polaków

Czytaj więcej >

Handel

PKN Orlen chce produkować napoje energetyczne pod własną marką. Szuka producenta

Czytaj więcej >
zakupy

Handel

Black Friday. Dobrze zorganizowana akcja może przynieść firmom korzyści

Czytaj więcej >

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >