By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34038835
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34038835
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Kwietnia 2020

Zapłacili 20 zł, a dostawali towar za ponad 1000 zł. Biedronka popełniła błąd, który ucieszył klientów

Biedronka sprawiła miłą niespodziankę swoim klientom. Ale okazuje się, że nieświadomie. Przez błąd w systemie promocji najdroższe produkty były sprzedawane za bezcen. W efekcie niektórzy płacili śmieszne kwoty za produkty warte ponad tysiąc złotych.

Biedronka miała wpadkę techniczną. Klienci skorzystali

Niedawno Biedronka ogłosiła akcję promocyjną “Biała noc”, która odbywała się w weekendy. W ramach promocji Biedronka oferowała, że kupując 20 produktów trzy można otrzymać za darmo. Promocja obejmowała trzy najtańsze artykuły. Ale nie wszystko poszło tak, jak trzeba.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Właśnie zakończono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka na rzece Kwisa. Najnowsze doniesienia policji niepokoją

Jak podaje WP Finanse, prawdopodobnie w wyniku błędu systemu kasowego na paragonach klientów jako darmowe nabijane były najdroższe produkty. Wystarczyło więc kupić 20 bułek po złotówce i sprzęt elektroniczny za 500 zł, a w konsekwencji błędu klient płacił 20 zł, a Biedronkę opuszczał z rzeczami wartymi znacznie więcej.

Biedronka oddawała najdroższy sprzęt za bezcen

Zarząd sieci Biedronka musi się teraz łapać za głowy. Z relacji klientów, z którymi rozmawiała WP Finanse, wynika, że gdy ludzie zorientowali się, że jest błąd i można się nieźle obłowić, wykupywali wszystko, co najdroższe. Niektórzy jechali do domu odstawić zakupione rzeczy i wracali po następne. Skorzystać mieli także pracownicy sklepów Biedronka, którzy również wzięli udział w “promocji”.

Rząd chwali się rekordowym eksportem towaru, a za niedługo może zabraknąć go w Polsce. Dane są niepokojąceRząd chwali się rekordowym eksportem towaru, a za niedługo może zabraknąć go w Polsce. Dane są niepokojąceCzytaj dalej

Biedronka mogła stracić fortunę

Pechowej akcji nie można było zatrzymać. Gdy Biedronka rozpoczęła akcję w nocy, to na salach byli tylko niżsi rangą pracownicy. Menedżerów nie było i choć kasjerzy próbowali się skontaktować z przełożonymi, to ci nie odbierali telefonów, bo po prostu spali.

Nie wiadomo jeszcze, jakie straty spowodowała feralna promocja. Można się jedynie domyślać, że chodzi o setki tysięcy, jak nie miliony złotych. Akcja trwała w całym kraju. Biedronka nie udzieliła jeszcze komentarza do sprawy.

Jedna rzecz będzie teraz o wiele surowiej karana. Jest jasna zapowiedź ministraJedna rzecz będzie teraz o wiele surowiej karana. Jest jasna zapowiedź ministraCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pękła rura, ludzie aż odskoczyli. Woda wytrysnęła kilka metrów w górę
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News