BiznesINFO.pl

pxhere

Biedronka rozda własne 500 plus. Będzie dotować karty pracowników

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega "biedronkowe" 500 plus

  • Dlaczego otrzymają je nieliczni

  • Jaką ofertę przygotował największy konkurent Biedronki

Biedronka z własnym 500 plus, ale dla nielicznych

Biedronka z własnym 500 plus, a konkretnie z programem „Rodzinne wsparcie na plus”, którego szczegóły ujawnia w komunikacie na swojej stronie internetowej. Na owe wsparcie będą mogły liczyć dzieci pracowników sieci. W odróżnieniu od rządowego świadczenia środki nie będą wypłacane w gotówce, a w formie zasilenia karty przedpłaconej, którą będzie można zapłacić za zakupy w stacjonarnych sklepach Biedronki, a także w drogeriach Hebe.  Co istotne, kwota zasilenia będzie uzależniona od wysokości dochodów pracownika i wyniesie od 380 do 500 zł. Zasilenie karty przedpłaconej będzie następowało raz w roku.

Czy aby otrzymać „biedronkowe” 500 plus wystarczy mieć – jak przy „Rodzina 500 plus” – tylko jedno dziecko? Nie. Pracownik musi posiadać minimum czworo dzieci, ale niekoniecznie muszą być one dorosłe. Przedział wiekowy w tym wypadku to 0-26 lat, ale w przypadku osoby powyżej 18 roku życia warunkiem koniecznym jest kontynuowanie nauki.

Jak zapowiadają przedstawiciele Biedronki, pracownicy uprawnieni do skorzystania z programu, otrzymają finansowe wsparcie jeszcze w tym tygodniu.  

- Wsłuchujemy się w potrzeby naszych pracowników i cieszymy się, że możemy im zaproponować kolejny, już dwudziesty program wsparcia. Najpóźniej do 19 marca br. pracownicy sieci Biedronka posiadający duże rodziny otrzymają dodatkowe zasilenie kart przedpłaconych w wysokości nawet do 500 zł – podkreśla cytowana w komunikacie  Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej, budowania wizerunku pracodawcy i programów wsparcia w sieci Biedronka.

Ile przy tych dość wyśrubowanych kryteriach rodzin z blisko 70 tys. pracowników sieci – mówiąc kolokwialnie – załapie się na program „Rodzinne wsparcie na plus”? Z danych przytoczonych przez Sokołowską wynika, że będzie to niemal 800 rodzin. Przedstawicielka Biedronki nie ma wątpliwości, że finansowe wsparcie przyda się zwłaszcza w okresie poprzedzającym Wielkanoc.

Biedronka przypomina w komunikacie, że przed ostatnimi Świętami Bożego Narodzenia prawie 70 tys. pracowników sieci Biedronka otrzymało dodatkowe środki do wykorzystania w sklepach Biedronka i drogeriach Hebe, a na zasilenie kart przedpłaconych dla pracowników przeznaczono w zeszłym roku ponad 46 mln zł. W 2020 roku przygotowano również ponad 140 tys. paczek świątecznych, ok. 4 tys. wyprawek dla noworodków i blisko 3 tys. wyprawek szkolnych.

Biedronka z 500 plus, w Lidlu 300 plus

Biedronka oferuje przed Wielkanocą części swoich pracowników 500 plus, zaś swoiste 300 plus  proponuje zatrudnionym na nadchodzące święta Lidl. Mniejsza kwota wsparcia, ale za to łatwiejsza do uzyskania.

Jak niedawno informowaliśmy powołując się na wiadomoscihandlowe.pl, bony w tej wysokości otrzymają pracownicy Lidl Polska zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę przynajmniej od pół roku, bez względu na zajmowane stanowisko. Pracownicy z krótszym stażem otrzymają bony o wartości 150 zł.

Łączny koszt wielkanocnych premii oferowanych przez sieć to ponad 7 mln zł.

Przedstawiciele sieci podkreślają, że bony to z jednej strony efekt zbliżających się świąt, ale też docenienie za zaangażowanie w pracę w okresie pandemii. - Obecny czas jest niezwykle wymagający dla pracowników handlu. Dzięki ich zaangażowaniu sklepy Lidl Polska mogą być nieprzerwanie otwarte dla odwiedzających i spełniać swoją podstawową misję, którą jest dostarczanie żywności społeczeństwu. Aby docenić zaangażowanie zespołu w pracę w warunkach pandemii, Lidl Polska przekazał pracownikom wielkanocne bony świąteczne w kwocie do 300 zł. Premię otrzymał każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę, bez względu na zajmowane stanowisko. Łączny koszt premii wielkanocnych dla wszystkich pracowników sieci to ponad 7 mln złotych – podkreśla Lidl Polska w komunikacie, którego treść podaje portal dlahandlu.pl.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Ruszyła Biedronkoloteria. Można wygrać 10 mln nagród, w tym również pieniądze
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Port Gdańsk zyskał nowe połączenie. Świetne wieści dla polskiego handlu
Czytaj więcej >

Handel

Papryka nie jest zbyt droga. Jeden kraj chętnie kupuje ją z Polski
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Oszukali prawie 700 osób na „cudowne garnki”, niektórzy poszkodowani nieświadomie podpisali umowy kredytowe. Teraz ruszył proces
Czytaj więcej >

Handel

Skarbówka wkracza do akcji. Dzięki nowym narzędziom łatwiej wyłapie podejrzane transakcje
Czytaj więcej >

Handel

Po 70 latach działalności polska firma ogłasza upadłość. Wiele osób straci pracę, zadłużenie jest ogromne
Czytaj więcej >
Radosław Święcki

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]