BiznesINFO.pl
Biedronka przedmiotem apelu ministra. Chodzi o testy na koronawirusa

Biznes Info

Minister zdrowia apeluje do klientów Biedronki. Chodzi o testy

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Biedronka jako pierwszy sklep w Polsce wprowadziła do sprzedaży testy na obecność koronawirusa. W tej sprawie zabrał głos rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, który zaapelował o rozwagę oraz rozsądek.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są szczegóły dotyczące testu na obecność koronawirusa sprzedawanego w Biedronce

  • Co powiedział minister na ten temat

  • Co na temat testu sądzą lekarze

  • Jaka jeszcze inna sieć planuje wprowadzić testy do sprzedaży

Biedronka sprzedaje testy na obecność koronawirusa

Od 15 marca br. klienci Biedronki mogą zakupić w niej testy na obecność koronawirusa. "Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych i za cenę znacznie niższą od laboratoryjnej: jedna sztuka to 49,99 zł" - informuje sklep w komunikacie.

Test dostępny w Biedronce to test serologiczny. Oznacza to, że pozwala on wykryć czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19.

Medykament dostępny w Biedronce cieszy się ogromną popularnością klientów do tego stopnia, że już pierwszego dnia sprzedaży półki świeciły pustkami. Sieć przewidziała tak ogromną popularność testów, dlatego produkt jest reglamentowany - jeden klient może kupić maksymalnie trzy sztuki.

W sprawie testów zaapelował nawet sam rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. - Apeluję o rozwagę i ostrożność. Dyskont to nie jest miejsce, gdzie powinni udawać się ludzie chorzy - powiedział cytowany przez Onet.

Klienci kupują testy z Biedronki, a minister apeluje

Dodał, że resort dostrzega, nawet bez jasnego wskazania, do czego i po co służą te testy. Podkreślił, że przez takie oferty ludzie masowo ruszają do sklepów.

- Jeżeli dziś w sklepach pojawią się ludzie chorzy, którzy nie będą polegać na testach PCR i nie będą chociażby wypełniać formularza na stronie gov.pl, to będziemy mieli ogniska zakażeń w dyskontach. To jest też apel do kierujących tymi dyskontami, żeby z rozwagą podeszli do dystrybucji testów - mówił.

Lekarz Bartosz Fiałek w rozmowie z portalem Medonet powiedział, że "dodatni wynik na obecność przeciwciał przeciw SARS-CoV-2 w klasie IgG jest tylko potwierdzeniem kontaktu, a niekoniecznie przebycia choroby".

Zdaniem lekarza testy dostępne w Biedronce mają charakter czysto dydaktyczny, a nie specjalistyczny. Taki test nie pozwoli na wyjazd poza granice kraju czy uzyskanie statusu ozdrowieńca.

Wprowadzenie testów na obecność koronawirusa planuje także Lidl. Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl powiedziała, że sieć wsłuchuje się w potrzeby klientów.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

GO Sport objęte sankcjami, sklepy się nie otworzyły, jest oświadczenie firmy

Handel

Znana sieć sklepów sportowych sprzedana. Pół roku po upadłości

Czytaj więcej >

Handel

Rodzinny sklep zamyka się po 33 latach działalności

Czytaj więcej >

Handel

Kontrolowane zakupy urzędników fiskusa. Jeśli prowadzisz biznes, lepiej uważaj

Czytaj więcej >
Uścisk dłoni, biznes, praca

Handel

Badanie "Zakupy firmowe". Przedsiębiorcy obawiają się opóźnień w płatnościach

Czytaj więcej >

Handel

Znane sieci handlowe pod lupą UOKiK. Grożą im bardzo wysokie kary

Czytaj więcej >

Handel

Rekordowy wzrost sprzedaży w Biedronce. Sieć odnotowała sprzedaż na poziomie 17,58 mld euro

Czytaj więcej >