BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - stoisko z kawa i herbata

East News, Zofia i Marek Bazak

Testy na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 znikają z Biedronki w ekspresowym tempie

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Testy na obecność koronawirusa sprzedawane w Biedronce rozchodzą się jak świeże bułeczki. W jednym ze sklepów portugalskiej sieci testów zabrakło już o godz. 8 rano, czyli ok. 2 godziny po otwarciu. Okazuje się, że testy na COVID-19 znajdzie

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakim tempie i gdzie najszybciej wyprzedały się testy na obecność koronawirusa

  • Jaka inna sieć sklepów planuje wprowadzić testy do sprzedaży

  • Czemu Biedronka zdecydowała się na sprzedaż testów

Testy na COVID-19 w Biedronce

Jeszcze przed rokiem testy na obecność koronawirusa wydawały się być niczym towar luksusowy - niedostępne dla każdego. Jednocześnie kategoryzowano je bardzo często jako medykament i wykonywano tym, którzy naprawdę potrzebowali hospitalizacji.

Po ponad dwunastu miesiącach życia w nowej rzeczywistości testy na koronawirusa stały się chlebem powszednim. W Niemczech taki test możemy kupić już w Rossmannie i Aldi, a w Polsce?

Na naszej rodzimej ziemi jako pierwsza do sprzedaży testy na obecność COVID-19 wprowadziła portugalska sieć sklepów - Biedronka. Testy są dostępne w całej Polsce od 15 marca br.

"Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych i za cenę znacznie niższą od laboratoryjnej: jedna sztuka to 49,99 zł" - poinformowała sieć w komunikacie prasowym.

Testy na sprzedaż w innych sieciach sklepów

Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl odwiedziła Biedronkę przy ul. Sarmackiej na warszawskim Wilanowie. Z przekazanych informacji wynika, że testy zniknęły po godz. 8.

Ilość testów na klienta jest reglamentowana i wynosi trzy sztuki. Także w jednej z ursynowskich Biedronek redakcja Biznes Info nie zastała już testów, a pracownicy mówią wprost, że zainteresowanie jest ogromne.

- Chcielibyśmy poinformować, że wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty. Warto dodać, że wraz z rozwojem epidemii zauważyliśmy również rosnące zainteresowanie klientów środkami do odkażania. W związku z tym włączyliśmy te produkty do stałej oferty - powiedziała w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications Lidl Polska.

Na razie nie jest wiadome czy na podobny krok zdecydują się inne sieci sklepów.

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

IKEA otwiera nowy rok wraz z sezonem jesienno-zimowym. Debata „Domy przyszłości – relacje a innowacje"

Czytaj więcej >

Handel

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >
Allegro

Handel

Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Czytaj więcej >