BiznesINFO.pl
Biedronka zmienia stroje swoich pracowników

wikimedia/Henryk Borawski

Wielkie zmiany w Biedronce, na zakupach aż się zdziwisz. Sieć całkowicie zmienia jeden z najważniejszych elementów

9 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Trudno w to uwierzyć, jeszcze trudniej będzie się przyzwyczaić, ale już niebawem nie zobaczymy w Biedronce elementu, który towarzyszył sieciówce całe lata. Zaskoczeni będą przede wszystkim klienci, którzy niczego się nie spodziewają. Dlatego zamiast się n

Biedronka usuwa zielone uniformy

Biedronka – jak informują wiadomoscihandlowe.pl – zamierza wyposażyć w nowe stroje zarówno kasjerów, jak i kierowników sklepów i ich zastępców. Słynne zielone uniformy zastąpi wkrótce czerń, czerwień i antracyt. Nowe stroje zostały już przetestowane w sklepach sieci w Wyszkowie i Białymstoku, a w minionym tygodniu pojawiły się również w jednym ze sklepów w Warszawie. W kolejnych dniach i tygodniach trafiać będą do kolejnych punktów handlowych.

- Zmiana uniformów wprowadzana będzie do wszystkich sklepów naszej sieci stopniowo już latem tego roku – informuje cytowane przez portal biuro prasowe Biedronki.

Stopniowa zmiana wynika z faktu, że zamiana strojów nie może dokonać się z dnia na dzień ze względu na gigantyczną skalę działalności sieci. Wiadomoscihandlowe.pl przypominają, że w Polsce funkcjonuje ponad 3000 dyskontów, zatrudniających ok. 68 tys. osób.

- Biedronka wciąż zmienia się dla swoich klientów i pracowników. Dotyczy to nie tylko asortymentu i samych sklepów sieci, ale i strojów dla pracowników – wyjaśniają przedstawiciele biura prasowego Biedronki.

Zmiana kolorystyki ubrań

- Zmianie uległa przede wszystkim kolorystyka ubrań, dostosowana do kolorów marki i wyglądu jej sklepów. W skrócie: żegnamy soczystą zieleń. Teraz wykonane z materiałów wysokiej jakości koszulki i koszule są więc czarne, czerwone i antracytowe. Nowością jest też to, że kierownicy placówek będą nosić eleganckie zapinane koszule, a zastępcy kierowników dostaną antracytowe koszulki polo – dodają.

Z informacji portalu wynika, że Biedronka przymierzała się do zmiany strojów pracowników już dwa lata temu. Pracownicy sieci udostępnili zdjęcia kilku wariantów ubrań, które do nich wtedy trafiły. Były to koszule w kolorach czerwonym, szarym i ciemnoszarym (w zależności od stanowiska pracownika). Jednak sieć nie przystąpiła wówczas do testów uniformów w sklepach. Ostatecznie pilotaż nastąpił w tym roku i użyto w nim innych strojów.

- Wszyscy zatrudnieni w sklepach otrzymają zestawy, w skład których wchodzić będą: koszulki polo (bądź koszule dla kierowników), czerwone bezrękawniki z membraną, rozpinane bluzy i czarne fartuchy z biedronkowymi kropkami. Co ważne, na życzenie zatrudnionych w Biedronce pań komplety będą w dwóch wersjach: damskiej i męskiej – tłumaczy – cytowane przez portal – biuro prasowe sieci.

Warto podkreślić, że na nowych strojach nie znajdziemy nazwy sieci na jej logotypie. Zdaniem biura prasowego Biedronki sam owad gwarantuje jej rozpoznawalność. Przypomnijmy, że zmiana uniformów pracowników sieci Biedronka dokona się latem tego roku.

źródło: materiały prasowe Biedronki

Podobne artykuły

Lidl obniży ceny części produktów

Handel

Lidl wprowadza zmiany cen w związku z innymi stawkami VAT. Sieć już poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Biedronka wycofuje szkodliwy ser

Handel

Popularny ser wycofany z Biedronki. Spożycie może wywołać u ciebie chorobę

Czytaj więcej >
By Krzysztoferski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29842461

Handel

Zakaz obowiązuje od 20 maja. Ale w sklepach wciąż możesz znaleźć alternatywy

Czytaj więcej >
Niedziela handlowa

Handel

Jutro zrobisz zakupy, ale jednak nie wszędzie. Do konkretnych sklepów wybierz się lepiej dzisiaj

Czytaj więcej >
Zakaz handlu zostanie czasowo zniesiony?

Handel

Zakaz handlu w niedzielę już nie taki pewny. Rząd może nie mieć wyjścia

Czytaj więcej >
Godziny otwarcia sklepów w długi weekend

Handel

Godziny otwarcia sklepów będą w ten weekend nieco inne. Lepiej je znać, żeby nie odbić się od drzwi

Czytaj więcej >