BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Dziedzic imperium bankowego nie żyje. Miliarder opuścił nasz świat w bardzo młodym wieku
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:33

Dziedzic imperium bankowego nie żyje. Miliarder opuścił nasz świat w bardzo młodym wieku

Benjamin de Rothschild nie żyje
YVAN ZEDDA/ GITANA SA//AFP/East News

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kim był Benjamin de Rothschild

  • Na ile wyceniany jest jego majątek

  • Ile warte jest jego imperium bankowe

Zmarł Benjamin de Rothschild, jeden z najbogatszych Francuzów

Benjamin de Rothschild zmarł w piątek po południu w swoim domu w Pregny, w Szwajcarii. Informację przekazała jego firma oraz najbliższa rodzina. Powodem śmierci był zawał serca. Bankier miał 57 lat.

Od 1997 r. Benjamin de Rothschild kierował The Edmond de Rothschild Group. Inicjatorem grupy bankowej był jego ojciec. Firma jest obecna na rynku od 1953 r.

Puls Biznesu podaje, że majątek Benjamina de Rothschilda jest wyceniany na 1,5 mld dolarów, dzięki czemu uchodzi za jednego z najbogatszych Francuzów. Z kolei aktywa jego imperium bankowego są szacowane na ok. 190 mld dolarów.

W Polsce działa jeden bank inwestycyjny, który wchodzi w skład imperium Rothschildów - RCF Polska (Rothschild Polska). Początki działalności instytucji są datowane na 1999 r. Jej siedziba mieści się w Warszawie.

Pieniądze i inne pasje Benjamina de Rothschilda

Poprzez zaangażowanie w finanse Benjamin de Rothschild nie tylko rozwijał swoje zainteresowania, lecz także kontynuował rodzinną tradycję. Był bowiem potomkiem słynnych bankierów, którzy od prawie 300 lat kierowali licznymi europejskimi instytucjami finansowymi.

Wykształcenie ekonomiczne zdobył w szwajcarskim Institut Florimont. Poza tym obronił licencjat w dziedzinie zarządzania na Uniwersytecie Pepperdine w Kalifornii.

Portal money.pl donosi, że w przerwach od zarządzania imperium bankowym Benjamin de Rothschild chętnie żeglował. W 2000 r. stworzył nawet profesjonalny zespół żeglarski Gitana Team.

Jego pasją było również wino. Benjamin de Rothschild mógł kontynuować zgłębianie tajników winiarstwa dzięki winnicy Château Clarke, którą odziedziczył po ojcu. Podejmował także nowe działania w rodzinnych winiarniach w RPA i Argentynie.

Finansista był również właścicielem gospodarstwa La Ferme des 30 Arpents pod Paryżem - jest to jedyne miejsce, w którym produkuje się francuski ser brie de Meaux. Poza tym interesował się motoryzacją.

Żoną Benjamina de Rothschilda była Ariane Langner, która jako pierwsza kobieta w historii zasiadała na wysokim stanowisku zarządzającym w The Edmond de Rothschild Group. Bankier osierocił cztery córki.

Tagi: finanse
Polecane