Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Będą kolejne podwyżki dla pracowników. Znana sieć potwierdza
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.12.2023 15:35

Będą kolejne podwyżki dla pracowników. Znana sieć potwierdza

Supermarket
Obraz ElasticComputeFarm z Pixabay

Noworoczne podwyżki w Lidlu i Biedronce spowodowały, że inne sieci nie chciały pozostać w tyle za konkurencją. Według doniesień medialnych, kolejna sieć dyskontów podjęła decyzję o podwyższeniu płac swoich pracowników od 1 stycznia.

Podwyżki na Nowy Rok

Wraz ze startem 2024 roku, decyzją rządu Mateusza Morawieckiego wzrasta wysokość płacy minimalnej. Od Nowego Roku będzie ona wynosić 4242 zł brutto, zaś kolejna podwyżka zaplanowana jest na lipiec.

Taka sytuacja pobudziła sieci handlowe do wprowadzenia podwyżek dla swoich pracowników. Jak podaje serwis biznes.interia.pl, zwiększenie płac ogłosiły już Biedronka oraz Lidl - pierwsza sieć średnio podniesie płace o 17 proc., zaś niemiecki dyskont średnio o 8 proc.

Od 1 stycznia znaczne podwyżki dla pracowników Biedronki. Wiemy, ile można zarobić

Kolejna sieć ogłasza podwyżki

Informacje o podwyżkach spowodowały, że konkurenci Lidla i Biedronki nie za bardzo chcieli zostać w tyle pod względem płacowym. Jedną z sieci, która również przyłączyła się do akcji zwiększania płac, jest Aldi.

Podwyżki, jakie od 1 stycznia będą obowiązywały w Aldi, są spore. Początkujący sprzedawca będzie mógł liczyć na kwotę minimum 4910 zł brutto; górną granicą płacową jest 5260 zł brutto. Podwyżka podbije kwoty płacowe nawet o 1050 zł. Po dwóch latach pracy, sprzedawcy mogą liczyć na podwyżkę w wysokości 400 zł.

Większe płace nie tylko w sklepach

Firma poinformowała również o płacach na wyższych stanowiskach. Zastępca kierownika sklepu na start może liczyć na płacę między 5660 zł a 6060 zł brutto. Po trzech latach natomiast otrzymuje podwyżkę w wysokości 950 zł. Stanowisko kierownika sklepu to z kolei zarobki z przedziału 7060-7660 zł brutto, a dla doświadczonych - o 900 zł większe.

Wyższe pensje otrzymają również pracownicy w centrach dystrybucyjnych. Pensja magazynierów na start wyniesie 4910 zł brutto, zaś ci z dwoma latami doświadczenia mają otrzymać 600 zł więcej. Z kolei operatorzy wózków widłowych, magazynierzy w mroźni i pracownicy działu technicznego mogą liczyć na 5260 zł brutto na start oraz 600 zł brutto więcej po dwóch latach pracy.

źródło: biznes.interia.pl