Wypłata z bankomatu
Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 4 Lipca 2020

Wypłacasz z bankomatu, szykuj się na niespodziankę. Całą kwotę możesz dostać w jednym banknocie

Najbliższa wypłata pieniędzy z bankomata może wiązać się dla niektórych z zaskoczeniem. Wśród dostępnych do wypłaty nominałów gotówki znajduje się od niedawna jeden nowy, niespodziewanie wysoki. Dotychczas był zupełnie niepopularny.

Bankomaty z niespodzianką

Kto będzie wypłacał w najbliższych dniach gotówkę z bankomatu, na tego może czekać spore zaskoczenie. Istnieje szansa, że natrafi na coś, do czego zupełnie nie jest przyzwyczajony i przygotowany. W bankomatach pojawiły się bankomaty o nominale 500 zł, które dotychczas tam nie występowały.

Eksperci przekonują, że może to być tylko ułatwienie. Jak pisze Wirtualna Polska nominał, który przy drobnych zakupach z pewnością będzie kłopotliwy, dla przedsiębiorców oznacza wygodę i zmniejszenie kosztów obsługi pieniądza, ułatwiając transakcje gotówkowe między obywatelami.

500 zł z bankomatu

Jak podaje Wirtualna Polska, banknoty o nominale 500 zł, chociaż wprowadzone już w 2017 roku, dotychczas napotkać można było głównie w transakcjach między bankami. Teraz może się to zmienić.

Chociaż dla wielu osób jest to nominał na tyle obcy i rzadki, że widzą w nim okaz kolekcjonerski niesłużący wcale do płacenia, to jednak eksperci przepowiadają, że może on stać się bardzo przydatny dla przedsiębiorców. Można nim też normalnie płacić w sklepach. Jak informuje NBP, nowe banknoty mają się pojawić także w kasach banków oraz Poczty Polskiej.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News