BiznesINFO.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda skomentował rosyjskie ataki na obiekty cywilne. Nie przebierał w słowach

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Andrzej Duda w przemówieniu wideo do Polaków określił działania rosyjskiego wioska jako noszące znamiona ludobójstwa. Przemówienie zostało zauważone także przez media ukraińskie.

Zaledwie tydzień temu byłem w pięknym, dumny Kijowie i rozmawiałem z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Kilka godzin później rosyjskie wojska zaatakowały niepodległą Ukrainę. Rozpętały okrutną wojnę przeciwko naszemu sąsiadowi - od tych słów zaczął swoje opublikowane w środę orędzie do Polaków prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda w mocnych słowach o rosyjskim wojsku

Ukraiński portal zaxid.net zauważył przede wszystkim wypowiedź o działaniach rosyjskich wojsk: Atakowane są domy mieszkalne, bloki, szkoły i szpitale. Liczne ataki ze strony wojsk rosyjskich mają znamiona ludobójstwa - mówił prezydent Polski.

Ukraińcy zauważyli także wypowiedź Dudy dotyczącą wsparcia Ukrainy w dążeniu do członkostwa w UE: Jesteśmy adwokatem Ukrainy w jej staraniach o członkostwo w Unii Europejskiej - cytuje prezydenta Ukrinform, za którym powtarza także Zaxid.

Duda wzywa do zaprzestania politycznych sporów

Oba portale zwróciły również uwagę na apel Andrzeja Dudy, aby w sytuacji wojny na Ukrainie zaniechać politycznych sporów w Polsce.

Prezydent "pochwalił" się w orędziu, że w celu pomocy Ukrainie zaprosił do rozmów o formach wsparcia byłego rywala w wyścigu o fotel prezydencki Rafała Trzaskowskiego piastującego funkcję prezydenta Warszawy jak również przedstawicieli władz samorządowych.

Tagi:

Andrzej Duda

Podobne artykuły

Wojna w Ukrainie

Pomoc na rzecz ofiar konfliktu w Ukrainie bez VAT
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Singapur nakłada sankcje na Rosję. "To nie teoretyczna zasada, ale niebezpieczny precedens"
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

USA chcą przekazać niemal 3 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Polski
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Polska hubem humanitarnym dla Ukrainy. Rząd ostrzega przed rosyjską propagandą
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji
Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z wojną w Ukrainie
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]