Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Wojna w Ukrainie > Andrzej Duda skomentował rosyjskie ataki na obiekty cywilne. Nie przebierał w słowach
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 03.03.2022 01:00

Andrzej Duda skomentował rosyjskie ataki na obiekty cywilne. Nie przebierał w słowach

EN 01514839 0265
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda w przemówieniu wideo do Polaków określił działania rosyjskiego wioska jako noszące znamiona ludobójstwa. Przemówienie zostało zauważone także przez media ukraińskie.

Zaledwie tydzień temu byłem w pięknym, dumny Kijowie i rozmawiałem z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim. Kilka godzin później rosyjskie wojska zaatakowały niepodległą Ukrainę. Rozpętały okrutną wojnę przeciwko naszemu sąsiadowi - od tych słów zaczął swoje opublikowane w środę orędzie do Polaków prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda w mocnych słowach o rosyjskim wojsku

Ukraiński portal zaxid.net zauważył przede wszystkim wypowiedź o działaniach rosyjskich wojsk: Atakowane są domy mieszkalne, bloki, szkoły i szpitale. Liczne ataki ze strony wojsk rosyjskich mają znamiona ludobójstwa - mówił prezydent Polski.

Ukraińcy zauważyli także wypowiedź Dudy dotyczącą wsparcia Ukrainy w dążeniu do członkostwa w UE: Jesteśmy adwokatem Ukrainy w jej staraniach o członkostwo w Unii Europejskiej - cytuje prezydenta Ukrinform, za którym powtarza także Zaxid.

Duda wzywa do zaprzestania politycznych sporów

Oba portale zwróciły również uwagę na apel Andrzeja Dudy, aby w sytuacji wojny na Ukrainie zaniechać politycznych sporów w Polsce.

Prezydent "pochwalił" się w orędziu, że w celu pomocy Ukrainie zaprosił do rozmów o formach wsparcia byłego rywala w wyścigu o fotel prezydencki Rafała Trzaskowskiego piastującego funkcję prezydenta Warszawy jak również przedstawicieli władz samorządowych.

Tagi: Andrzej Duda