Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Spotkanie Duda - Trzaskowski w końcu się odbędzie. Jest już termin
Radosław Święcki
Radosław Święcki 20.07.2020 02:00

Spotkanie Duda - Trzaskowski w końcu się odbędzie. Jest już termin

Spotkanie Andrzej Duda - Rafał Trzaskowski odbędzie się w przyszłym tygodniu
wikipedia/Marcin Białek

Spotkanie Andrzej Duda-Rafał Trzaskowski w przyszłym tygodniu

Tydzień po zakończeniu wyborów prezydenckich mamy pierwsze szczegółowe informacje dotyczące spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z jego byłym już konkurentem w walce o Pałac Prezydencki Rafałem Trzaskowskim. Z informacji Polskiej Agencji Prasowej, która powołuje się na otoczenie prezydenta Warszawy wynika, że do spotkania dojdzie między 27 a 31 lipca.

Współpracownicy głowy państwa - jak podaje PAP - proponowali organizację spotkania jeszcze w tym tygodniu, ale Trzaskowski będzie w tym czasie przebywał na urlopie. Stąd decyzja o spotkaniu w następnym tygodniu, a jego ostateczny termin wyznaczy otoczenie prezydenta. 

Przypomnijmy, że Andrzej Duda zaproponował Rafałowi Trzaskowskiemu spotkanie podczas wieczoru wyborczego, gdy ostateczne wyniki II wyborów nie były jeszcze znane. Prezydent Warszawy odpowiedział, że spotka się z prezydentem, gdy będą już znane oficjalne wyniki wyborów. W późniejszych wywiadach Trzaskowski przyznał, że prezydent ponowił zaproszenie na spotkanie i mogłoby do niego dojść np. w okolicach rocznicy Powstania Warszawskiego.

Przypomnijmy, że w przeprowadzonej 12 lipca II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda wywalczył reelekcję zdobywając 51,03 proc. głosów. Rafała Trzaskowskiego poparło zaś 48,97 proc. wyborców. Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbędzie się 6 sierpnia. W tym dniu rozpocznie się druga kadencja obecnego prezydenta, która zakończy się w sierpniu 2025 roku.