BiznesINFO.pl
Andrzej Duda wpis na Twitterze

Instagram.com prezydent_pl

Jeden komentarz prezydenta Dudy wywołał falę wpisów i reakcji. Wystarczyło jedno słowo

10 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Andrzej Duda kompletnie zaskoczył w swoich mediach społecznościowych. Nikt się nie spodziewał tego typu wpisu po prezydencie, wystarczyło jedno słowo aby wywołać błyskawiczną reakcje internautów.

Andrzej Duda w ogniu krytyki, wystarczyło jedno słowo

Andrzej Duda odpowiedział na pytanie internautki, która wstawiła zdjęcie oposa i zapytała "Co to za zwierzątko? Ktoś wie?". Chyba nie mogła się spodziewać, że odpowiedzi udzieli jej sam prezydent RP, odpisując krótko i zwięźle "Opos". Okazało się, że to małe, sympatyczne zwierzątko i odpowiedź prezydenta wystarczyły, aby wywołać prawdziwą, medialną burzę.

Tweet Andrzeja Dudy polubiło 3,9 tys. użytkowników i 1,3 tys. go skomentowało. Wśród osób, które komentowały byli zarówno internauci, jak i posłowie opozycji, czy dziennikarze. Na prezydenta wylała się fala krytyki, atakowano go za umniejszanie powagi prezydenta i niezajmowanie się sprawami państwa. Szczególnie w momencie, gdy druga fala pandemii jest w natarciu.

Opozycja krytykuje prezydenta

- Panie Prezydencie, wiem, że już po wyborach, rekonstrukcji i pan taki zrelaksowany, ale czy jak już skończy pan przeglądać oposy na Twitterze, to możemy prosić o tę Radę Bezpieczeństwa Narodowego? Wie pan, epidemia, zapaść ochrony zdrowia, takie tam drobnostki (nie) czekają - pisał na Twitterze senator Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Brejza. 

- Panie Prezydencie, wiem, że już po wyborach, rekonstrukcji i pan taki zrelaksowany, ale czy jak już skończy pan przeglądać oposy na Twitterze, to możemy prosić o tę Radę Bezpieczeństwa Narodowego? Wie pan, epidemia, zapaść ochrony zdrowia, takie tam drobnostki (nie) czekają - komentowała posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy nawiązując do postulatów opozycji.

Od jakiegoś czasu opozycjoniści domagają się od prezydenta zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego ze względu na narastającą liczbę zakażeń. Jak wskazuje Wirtualna Polska, to nie pierwszy raz, gdy Andrzej Duda został skrytykowany za wpisy w mediach społecznościowych. Gdy niedawno pogratulował sukcesu polskiej tenisiście Idzie Świątek, zarzucano mu, że nie zajmuje się pandemią koronawirusa. 

Tagi:

Andrzej Duda

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 31.12.2020. Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w calym kraju obowiazuje zakaz przemieszczania sie. Wyjatkiem sa m.in. niezbedne czynnosci sluzbowe oraz inne wskazane w rozporzadzeniu. Za nieuzasadnione wyjscie z domu grozi m.in. mandat. W przypadku doniesienia do sanepidu, ten - za zlamanie obostrzen epidemicznych - moze nalozyc kare administracyjna w wysokosci do 30 tys. zl. N/z patroli policji na placu Bankowym.

Polska i Świat

Policja dzisiaj ruszyła na łowy. Mandat 3 tys. zł grozi bardzo wielu kierowcom

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Władze Nowego Jorku chcą zatrudnić szczurołapa. Oferują nawet 170 tys. dolarów rocznie

Czytaj więcej >

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa

Polska i Świat

Nowelizacja Kodeksu karnego. Bezwzględne kary dla pijanych kierowców

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >