Akcyzy na spirytus nie będzie
Wikipedia /Adam-dalekie-pole
Autor Radosław Święcki - 7 Marca 2020

Spirytus bez akcyzy. Nietypowy powód decyzji ministra finansów

Akcyzy na spirytus przeznaczony na produkcję środków biobójczych nie będzie. Ministerstwo Finansów wyda w tej sprawie w poniedziałek rozporządzenie. Wszystko przez najnowsze plany produkcyjne PKN Orlen.

Zwolnienie z akcyzy - jak podaje Money.pl - ma związek z planami PKN Orlen dotyczącymi uruchomienia Orlen Oil, płynu do dezynfekcji rąk.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej koncernu paliwowego wynika, że produkcja płynu rozpocznie się w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu już w najbliższych dniach, a w ciągu dwóch tygodni na rynek ma trafić 1 mln litrów produktu.

Szykują się nowe zasiłki. Ich koszt może wynieść 1136 zł na uprawnionegoSzykują się nowe zasiłki. Ich koszt może wynieść 1136 zł na uprawnionegoCzytaj dalej

Zwolnienie z akcyzy w poniedziałek

By jednak nie obciążać koncernu nadmiernymi kosztami, pojawił się pomysł rezygnacji z akcyzy. Dlatego - jak poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk - już w poniedziałek minister finansów Tadeusz Kościński wyda rozporządzenie zwalniające z akcyzy spirytus, który będzie przeznaczony na produkcję środków biobójczych.

Płyn ma trafić do polskich szkół pod koniec następnego tygodnia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Przykre wieści z Watykanu. Potwierdzono przypadek zakażenia

Szef kancelarii premiera zapowiedział również, że zgodnie z decyzją szefa rządu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz ma do wtorku zaproponować projekt pakietu pomocowego dla firm z branż najbardziej dotkniętych stratami ze względu na rozprzestrzenianie koronawirusa. Dworczyk wskazał tu przede wszystkim branże turystyczną i przewozową.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu szerokim echem odbiła się wypowiedź szefowej resortu rozwoju, która stwierdziła, że epidemia koronawirusa może być szansą dla polskich przedsiębiorców, wyjaśniając, że polskie produkty i usługi budzą zainteresowanie inwestorów, którzy dotychczas korzystali z dostawców z Chin.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

Polska gospodarka oparta na małych i średnich firmach, które nie miały swoich parków produkcyjnych ulokowanych w Chinach, paradoksalnie na tego typu kryzysie może skorzystać - wyjaśniała wówczas Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News