BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Karta kredytowa i smartfon.

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Aion Bank wszedł na polski rynek. Zaprezentował swoje propozycje dla klientów

5 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Aion Bank rozpoczął dzisiaj działalność na polskim rynku. Nowa instytucja finansowa jest przeznaczona dla klientów indywidualnych i kusi ich specjalnymi ofertami. Na początek przygotowała 3 różne pakiety.

Aion Bank prezentuje się jako bank uzbrojony we wszelkie cyfrowe nowinki. Na stronie instytucji możemy przeczytać, że "pod wieloma względami przekraczają międzynarodowe standardy".

Potencjalnym klientom bank przedstawia 3 warianty prowadzenia konta. W zależności od wyboru pakietu mamy dostęp do poszczególnych usług.

Pierwszy plan (Light), nie zawiera opłat za prowadzenie konta. Jeżeli zdecydujemy się prowadzić konto w wersji "Light" możemy także liczyć na darmowe konto oszczędnościowe bez limitu środków brak opłat za wymianę walut po kursie międzybankowym oraz dostęp do platformy przeznaczonej do inwestowania na globalnych rynkach (za 19,99 zł miesięcznie). Dodatkowo zakładając konto w Aion Banku w wersji Light otrzymujemy możliwość korzystania z darmowych wypłat z bankomatów do końca września.

Drugi plan (Smart) kosztuje już 29,99 zł za miesiąc. Oprócz wszystkiego, co oferuje wersja Light, w wersji Smart mamy już platformę inwestycyjną w cenie i zapewnioną dodatkową ochronę w sieci.

Trzeci plan (All-Inclusive) będzie nas kosztował 49,99 zł miesięcznie. Do udogodnień zwartych w Planie Smart możemy dodać dostęp do usługi MoneyMax, która umożliwia zmniejszenie opłat za rachunki i wybieranie najtańszych dostępnych produktów.

Aion Bank całkowicie cyfrowy

Jako jedną z najbardziej istotnych różnic od reszty banków na polskich rynku, Aion bank wskazuje całkowicie cyfrowy proces zakładania konta. Nie wymaga on wizyt w banku i innych "fizycznych" formalności.

Aion Bank informuje także, że działa we współpracy z globalnym funduszem private equity Warburg Pincus LLC z siedzibą w Nowym Jorku. Bank nawiązał również współpracę technologiczną z Mastercard i został certyfikowanym członkiem programu Mastercard Fintech Express.

Bankiem kieruje Karol Sadaj, który wcześniej był szefem Revoluta na Polskę.

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Finanse

ZUS przerażony ilością wniosków o ponowne przeliczenie emerytury. W większości odmowy

Czytaj więcej >
Bukmacherzy w Polsce

Finanse

Bukmacherzy w Polsce

Czytaj więcej >
Zarobki w Polsce

Finanse

Zarobki w Polsce: jaka jest średnia i czy płace wzrosną?

Czytaj więcej >
Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Finanse

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Czytaj więcej >
ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Finanse

Na czym polega ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Czytaj więcej >
Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Finanse

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Czytaj więcej >