Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Rozsypali obornik pod domami posłów PiS. AgroUnia zapowiada kolejne akcje
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:43

Rozsypali obornik pod domami posłów PiS. AgroUnia zapowiada kolejne akcje

Obornik
pixabay.com

AgroUnia nie odpuszcza posłom

AgroUnia nie odpuszcza w kwestii piątki dla zwierząt i dość intensywnie zaznacza swój sprzeciw. W niedzielę, 18 października AgroUnia zorganizowała protest przed domami posłów opowiadających się w Sejmie za piątką Jarosława Kaczyńskiego. Co więcej, o swoich działaniach AgroUnia skrupulatnie informuje za pomocą swoich mediów społecznościowych, a nawet transmisji na żywo.

AgroUnia wytoczyła ciężkie działa przeciwko posłom i postanowiła rozrzucić przed ich domami obornik "Rolnicy pamiętają rok ’99 kiedy Zbigniew Babalski jako wojewoda Warminsko-Mazurski kazał bić protestujących rolników. W 1999 roku odbywały się masowe strajki rolników pod przywództwem Andrzeja Leppera", napisano w poście umieszczonym na jednym z portali społecznościowych. Poza Zbigniewem Babalskim na podobny i dość wymowny prezent mogli liczyć także Piotr Polak i Kazimierz Gwaizdowski.

undefined

AgroUnia przeciwko piątce Kaczyńskiego

AgroUnia twardo staje przeciwko piątce Kaczyńskiego. - Tak się kończy głosowanie przeciwko polskim rolnikom. I to jest wstyd, że to poseł z okręgu wybrany przez rolników. To jest wstyd dla człowieka, który jeździł po rolnikach i namawiał, żeby na niego głosować. Taka kupa obornika powinna dziś być pod domem każdego posła, który sprzeciwił się rolnikom. Szczególnie pod domami posłów PiS, którzy mówili, że będą reprezentowali interes polskich rolników. To, co zrobili posłowie, to jest dzielenie ludzi w Polsce. Dzielenie na dobrych i złych. I posłowie nigdy nie powinni tego robić - powiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. 

AgroUnia poza obornikiem zostawiła także transparenty na ogrodzeniach posłów. "Nie ma i nie będzie pobłażania dla nikogo! Społeczeństwo w końcu dochodzi do głosu. Każdy ruch polityka wykonany przeciwko społeczeństwu, które go wybrało skończy się w taki sposób. Każdy Zdrajca Polskiej Wsi będzie naznaczony! To musi być wielki wstyd dla człowieka wybranego z okręgu typowo rolniczego by podnosić rękę przeciwko rolnikom. Nie głos prezesa, a głos społeczeństwa jest ważny!", napisano na profilu AgroUnii. Działania AgroUnii związane są z akcją #PoznajSwojegoPosla obnażającą praktyki posłów opowiadających się za piątką dla zwierząt.

undefined