BiznesINFO.pl
Obornik

pixabay.com

Rozsypali obornik pod domami posłów PiS. AgroUnia zapowiada kolejne akcje

18 Października 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

AgroUnia nie odpuszcza w sprawie piątki dla zwierząt i wypuszcza ciężkie działa przeciwko posłom głosującym za ustawą. Teraz rozsypali obornik, ale AgroUnia zapowiada kolejne akcje. "My nie odpuścimy! Nie teraz!", grzmią na swoich mediach społec

AgroUnia nie odpuszcza posłom

AgroUnia nie odpuszcza w kwestii piątki dla zwierząt i dość intensywnie zaznacza swój sprzeciw. W niedzielę, 18 października AgroUnia zorganizowała protest przed domami posłów opowiadających się w Sejmie za piątką Jarosława Kaczyńskiego. Co więcej, o swoich działaniach AgroUnia skrupulatnie informuje za pomocą swoich mediów społecznościowych, a nawet transmisji na żywo.

AgroUnia wytoczyła ciężkie działa przeciwko posłom i postanowiła rozrzucić przed ich domami obornik "Rolnicy pamiętają rok ’99 kiedy Zbigniew Babalski jako wojewoda Warminsko-Mazurski kazał bić protestujących rolników. W 1999 roku odbywały się masowe strajki rolników pod przywództwem Andrzeja Leppera", napisano w poście umieszczonym na jednym z portali społecznościowych. Poza Zbigniewem Babalskim na podobny i dość wymowny prezent mogli liczyć także Piotr Polak i Kazimierz Gwaizdowski.

undefined

AgroUnia przeciwko piątce Kaczyńskiego

AgroUnia twardo staje przeciwko piątce Kaczyńskiego. - Tak się kończy głosowanie przeciwko polskim rolnikom. I to jest wstyd, że to poseł z okręgu wybrany przez rolników. To jest wstyd dla człowieka, który jeździł po rolnikach i namawiał, żeby na niego głosować. Taka kupa obornika powinna dziś być pod domem każdego posła, który sprzeciwił się rolnikom. Szczególnie pod domami posłów PiS, którzy mówili, że będą reprezentowali interes polskich rolników. To, co zrobili posłowie, to jest dzielenie ludzi w Polsce. Dzielenie na dobrych i złych. I posłowie nigdy nie powinni tego robić - powiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak. 

AgroUnia poza obornikiem zostawiła także transparenty na ogrodzeniach posłów. "Nie ma i nie będzie pobłażania dla nikogo! Społeczeństwo w końcu dochodzi do głosu. Każdy ruch polityka wykonany przeciwko społeczeństwu, które go wybrało skończy się w taki sposób. Każdy Zdrajca Polskiej Wsi będzie naznaczony! To musi być wielki wstyd dla człowieka wybranego z okręgu typowo rolniczego by podnosić rękę przeciwko rolnikom. Nie głos prezesa, a głos społeczeństwa jest ważny!", napisano na profilu AgroUnii. Działania AgroUnii związane są z akcją #PoznajSwojegoPosla obnażającą praktyki posłów opowiadających się za piątką dla zwierząt.

undefined

Tagi:

rolnictwoPolskaPiątka Kaczyńskiego

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Produkty spożywcze drożeją szybciej niż rośnie inflacja. Eksperci wieszczą, że to dopiero początek

Polska i Świat

Tegoroczny szczyt inflacji jest już za nami

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Trwają kontrole w domach. Jeżeli nie załatwisz jednej sprawy, zapłacisz wysoką karę

Czytaj więcej >
Mieszkania mają wartość

Polska i Świat

Nadchodzi nowy program mieszkaniowy. Dotknie sfery kredytowej

Czytaj więcej >
flaga Polski

Polska i Świat

Polska wygrywa z Argentyną… siłą swojej gospodarki

Czytaj więcej >
Radio ZET: W piątek głosowanie nad zmianą premiera. Znane jest nazwisko kandydatki na fotel szefa rządu

Polska i Świat

Zapowiedź Mateusza Morawieckiego. Zerowy VAT na żywność przynajmniej przez pierwsze półrocze 2023 roku

Czytaj więcej >
Flickr/Maks Manuals/zdjęcie ilustracyjne

Polska i Świat

Czym palić w piecu? Nie każdy węgiel się nadaje, możesz narazić się na srogi mandat

Czytaj więcej >