BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Borys-Szopa: dzięki 500 plus Polska stała się krajem cyfrowym

5 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

500 plus i pomoc państwa przyczyniły się do zmiany Polski w kraj cyfrowy? Tak twierdzi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

500 plus. Wnioski online świadectwem kraju cyfrowego

To za pomocą państwa, za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – do takiego stwierdzenia ministrę rodziny, pracy i polityki społecznej Bożenę Borys-Szopę skłonił fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia 500+.

W dodatku 1 mln 500 tys. wniosków o "Dobry start" zostało wysłanych również drogą elektroniczną, jak chwaliła umiejętności rodaków szefowa resortu rodziny podczas wakacyjnego pikniku rodzinnego zorganizowanego przez władze województwa małopolskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Rodzina w centralnym miejscu 

Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rodziny rozpoczęta na początku drogi Prawa i Sprawiedliwości była inwestycją trafioną. Bardzo się cieszymy z uśmiechu naszych dzieci, naszych milusińskich. Bardzo się cieszymy również z tego, że rodzice i dziadkowie są spokojniejsi o losy swoich najmłodszych - mówi do uczestników pikniku Borys-Szopa.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski dodał zaś, że w naszym programie województwa małopolskiego rodzina zajmuje absolutnie centralne miejsce, dlatego to wsparcie jest dla nas nieocenioną rzeczą.

Ministra Borys-Szopa przypomniała, że wnioski o świadczenia można nadal przesyłać drogą elektroniczną, ale od 1 sierpnia przyjmują je także urzędy.

Miasteczko 500 plus

Okres przedwyborczy to pracowity czas dla polityków. W Garlicy Duchownej rlównież odbył się piknik, na którym rozstawiono "Miasteczko 500 Plus". Dawało ono przybyłym możliwość poznania rządowego programu, dopytania specjalistów o szczegóły i rozwiania ewentualne wątpliwości. Za to przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mieli szansę poznać problemy, z którymi borykają się małe społeczności.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >