500 plus
Facebook/ Bożena Borys-Szopa
Autor Paulina Musianek - 5 Sierpnia 2019

Borys-Szopa: dzięki 500 plus Polska stała się krajem cyfrowym

500 plus i pomoc państwa przyczyniły się do zmiany Polski w kraj cyfrowy? Tak twierdzi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

500 plus. Wnioski online świadectwem kraju cyfrowego

To za pomocą państwa, za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – do takiego stwierdzenia ministrę rodziny, pracy i polityki społecznej Bożenę Borys-Szopę skłonił fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia 500+.

W dodatku 1 mln 500 tys. wniosków o "Dobry start" zostało wysłanych również drogą elektroniczną, jak chwaliła umiejętności rodaków szefowa resortu rodziny podczas wakacyjnego pikniku rodzinnego zorganizowanego przez władze województwa małopolskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Rodzina w centralnym miejscu

Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rodziny rozpoczęta na początku drogi Prawa i Sprawiedliwości była inwestycją trafioną. Bardzo się cieszymy z uśmiechu naszych dzieci, naszych milusińskich. Bardzo się cieszymy również z tego, że rodzice i dziadkowie są spokojniejsi o losy swoich najmłodszych - mówi do uczestników pikniku Borys-Szopa.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski dodał zaś, że w naszym programie województwa małopolskiego rodzina zajmuje absolutnie centralne miejsce, dlatego to wsparcie jest dla nas nieocenioną rzeczą.

Ministra Borys-Szopa przypomniała, że wnioski o świadczenia można nadal przesyłać drogą elektroniczną, ale od 1 sierpnia przyjmują je także urzędy.

Miasteczko 500 plus

Okres przedwyborczy to pracowity czas dla polityków. W Garlicy Duchownej rlównież odbył się piknik, na którym rozstawiono "Miasteczko 500 Plus". Dawało ono przybyłym możliwość poznania rządowego programu, dopytania specjalistów o szczegóły i rozwiania ewentualne wątpliwości. Za to przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mieli szansę poznać problemy, z którymi borykają się małe społeczności.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News