500 plus
Facebook/ Bożena Borys-Szopa
Autor Paulina Musianek - 5 Sierpnia 2019

Borys-Szopa: dzięki 500 plus Polska stała się krajem cyfrowym

500 plus i pomoc państwa przyczyniły się do zmiany Polski w kraj cyfrowy? Tak twierdzi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

500 plus. Wnioski online świadectwem kraju cyfrowego

To za pomocą państwa, za pomocą polskich rodzin Polska stała się krajem cyfrowym – do takiego stwierdzenia ministrę rodziny, pracy i polityki społecznej Bożenę Borys-Szopę skłonił fakt, że w lipcu drogą internetową złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia 500+.

W dodatku 1 mln 500 tys. wniosków o "Dobry start" zostało wysłanych również drogą elektroniczną, jak chwaliła umiejętności rodaków szefowa resortu rodziny podczas wakacyjnego pikniku rodzinnego zorganizowanego przez władze województwa małopolskiego w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policjęWysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policjęCzytaj dalej

Rodzina w centralnym miejscu

Jesteśmy przekonani, że inwestycja w rodziny rozpoczęta na początku drogi Prawa i Sprawiedliwości była inwestycją trafioną. Bardzo się cieszymy z uśmiechu naszych dzieci, naszych milusińskich. Bardzo się cieszymy również z tego, że rodzice i dziadkowie są spokojniejsi o losy swoich najmłodszych - mówi do uczestników pikniku Borys-Szopa.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski dodał zaś, że w naszym programie województwa małopolskiego rodzina zajmuje absolutnie centralne miejsce, dlatego to wsparcie jest dla nas nieocenioną rzeczą.

Ministra Borys-Szopa przypomniała, że wnioski o świadczenia można nadal przesyłać drogą elektroniczną, ale od 1 sierpnia przyjmują je także urzędy.

Miasteczko 500 plus

Okres przedwyborczy to pracowity czas dla polityków. W Garlicy Duchownej rlównież odbył się piknik, na którym rozstawiono "Miasteczko 500 Plus". Dawało ono przybyłym możliwość poznania rządowego programu, dopytania specjalistów o szczegóły i rozwiania ewentualne wątpliwości. Za to przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mieli szansę poznać problemy, z którymi borykają się małe społeczności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News