300 plus - do kiedy składać wnioski?
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 31 Lipca 2019

300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

300 plus na wyprawkę dla dziecka do szkoły po raz pierwszy wypłacone zostało w 2018 roku we wrześniu. W tym roku druga edycja programu. Do kiedy można składać wnioski o uczestnictwo w programie?

300 plus to program kierowany do polskich uczniów, który ma wspierać najmłodszych fundując im wyprawki szkolne. Wystartował w ubiegłym roku, a w tym władza zaserwowała nauczycielom powtórkę. Od 1 lipca składać można wnioski w ramach programu, a pieniądze najwcześniej rodzice dostaną na początku września.

Do kiedy jednak można składać wnioski i za pośrednictwem czego to zrobić. Wnioski przyjmowane są do 30 listopada, przy czym za pośrednictwem internetu można je składać od początku lipca ,a tradycyjnym sposobem dopiero od początku sierpnia. W internecie wnioski wypełnić należy na jednej z dwóch stron - albo w bankowości elektronicznej odpowiedniego nam banku, albo na stronie empatia.mrpips.gov.pl.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

300 plus - dla kogo program?

300 plus, zwane także "Dobry start", to program kierowany do rodzin, których dziecko nie skończyło 20 roku życia i wciąż się uczy. W przypadku jednak osób niepełnosprawnych mowa o progu 24 lat. Świadczeniem została objęta spora grupa, do której nie zaliczamy jedynie trzech - studentów, przedszkolaków i uczniów zerówki.

PiS postarało się jednak o rozszerzenie programu, który od 1 sierpnia obejmie szerszą grupę edukujących się. Odtąd 300 plus obejmować nie będzie jedynie najmłodszych, ale także o uczniów szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych. Jednakże te dwie nowe grupy wnioski składać mogą jedynie drogą elektroniczną.

Ministerstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złMinisterstwo Finansów szykuje nowy podatek. Do budżetu wpadnie 217,5 miliona złCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. 28-latka bez wyższego wykształcenia w rządzie. Jest ulubienicą premiera
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News