Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Twój portfel > 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
Przemysław Terlecki
Przemysław Terlecki 22.03.2022 09:12

300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

300 plus to program kierowany do polskich uczniów, który ma wspierać najmłodszych fundując im wyprawki szkolne. Wystartował w ubiegłym roku, a w tym władza zaserwowała nauczycielom powtórkę. Od 1 lipca składać można wnioski w ramach programu, a pieniądze najwcześniej rodzice dostaną na początku września. 

Do kiedy jednak można składać wnioski i za pośrednictwem czego to zrobić. Wnioski przyjmowane są do 30 listopada, przy czym za pośrednictwem internetu można je składać od początku lipca ,a tradycyjnym sposobem dopiero od początku sierpnia. W internecie wnioski wypełnić należy na jednej z dwóch stron - albo w bankowości elektronicznej odpowiedniego nam banku, albo na stronie empatia.mrpips.gov.pl.

300 plus - dla kogo program?

300 plus, zwane także "Dobry start", to program kierowany do rodzin, których dziecko nie skończyło 20 roku życia i wciąż się uczy. W przypadku jednak osób niepełnosprawnych mowa o progu 24 lat. Świadczeniem została objęta spora grupa, do której nie zaliczamy jedynie trzech - studentów, przedszkolaków i uczniów zerówki.

PiS postarało się jednak o rozszerzenie programu, który od 1 sierpnia obejmie szerszą grupę edukujących się. Odtąd 300 plus obejmować nie będzie jedynie najmłodszych, ale także o uczniów szkół policealnych oraz szkół dla dorosłych. Jednakże te dwie nowe grupy wnioski składać mogą jedynie drogą elektroniczną.