Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > 100 tys. złotych od Biedronki. To już ostatnie dni konkursu
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 24.06.2024 17:04

100 tys. złotych od Biedronki. To już ostatnie dni konkursu

Biedronka, pieniądze
Fot. Pixabay/_Alicja_, redakcja serwisu

Wielkie rabaty, niskie ceny i wiele okazji — każdy klient Biedronki bardzo dobrze to zna. Polacy często jednak nie mają pojęcia, że dyskont co roku daje również szansę na zgarnięcie aż 100 tysięcy złotych w wyjątkowym konkursie. Udział może wziąć każdy, ale na wysłanie zgłoszenia zostało bardzo mało czasu.

Konkurs Biedronki to szansa na sławę i wielkie pieniądze

Kto nie chciałby wygrać 100 000 złotych? Tak właśnie myślałam. Konkurs organizowany co roku przez Biedronkę to idealna okazja nie tylko na zgarnięcie pokaźnej nagrody, ale i wielki krok w karierze. ”Piórko 2024” to już dziesiąta edycja konkursu na książkę dla dzieci. Uczestnicy rywalizują ze sobą w dwóch kategoriach: literackiej i graficznej. W każdej z nich zwycięzca może być jednak tylko jeden, a najlepsza książka, wraz z najlepszymi ilustracjami, trafi do druku jeszcze jesienią tego roku.
 

Darmowa komunikacja miejska dla emerytów. Jest jeden warunek

Czas tylko do 1 lipca

Debiutujący pisarze i ilustratorzy mają kilka miesięcy na przesyłanie zgłoszeń, te jednak już niemal w całości za nami. Zgłoszenia do I etapu dawno trafiły do oceny Jury, znamy również laureata — jak przekazało biuro prasowe Biedronki, zwycięzcą dziesiątej edycji został tekst ”Moje czarne szczęście”. Teraz zadaniem uczestników II etapu jest wykonanie ilustracji do książki, zapominalscy mają już jednak tylko kilka dni. Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze przez tydzień, dokładnie do 1 lipca, do godziny 23:59.
 

Niepowtarzalna okazja dla klientów Biedronki

Konkurs ”Piórko” od lat pozwala początkującym pisarzom i ilustratorom na pierwszy poważny krok w ich karierze. Wybrane przez Jury prace sprzedały się do tej pory w 560 tys. egzemplarzy, a do 18 laureatów poprzednich dziewięciu edycji trafiło już 1,8 mln złotych nagrody, ufundowanych oczywiście przez sieć Biedronka.

Jestem przekonany, że ilustrowanie tej wyjątkowej opowieści będzie wspaniałym doświadczeniem dla debiutujących ilustratorów. Co roku trafiają do nas prawdziwe perełki i zaskakujące interpretacje. Ta nagroda w przypadku naszych laureatów z poprzednich lat jest często początkiem kariery w świecie ilustratorskim oraz okazją do nawiązania wspaniałych relacji z laureatami poprzednich edycji - mówi o tegorocznej edycji przedstawiciel Biedronki, Arkadiusz Mierzwa, członek Kapituły Nagrody.