Zniesienie zakazu handlu
Jakub Kaminski/East News
Autor Maria Glinka - 25 Maja 2020

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę. Kto z was jest za?

Zniesienie zakazu handlu to temat, który nie traci na aktualności. Czas pandemii może dodatkowo sprzyjać dyskusji nad zasadnością tego obostrzenia. Z badania społecznego wynika, że ok. 52 proc. obywateli opowiada się za niedzielami handlowymi, a powrotu do debaty nad tą kwestią nie wyklucza wicepremier Jadwiga Emiliewcz. Czy zniesienie zakazu handlu powinno dojść do skutku?

Nowe argumenty zwolenników zniesienia zakazu handlu

Zdaniem 52 proc. ankietowanych przez ARC Rynek i Opinia zniesienie zakazu handlu byłoby rozwiązaniem słusznym. Wraz z nadejściem pandemii zmieniły się jednak powody, dla których społeczeństwo opowiada się przywróceniem handlu niedzielnego – podaje Rzeczpospolita.

Czarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzarne chmury nad popularną siecią obuwniczą. Może zamknąć nawet 100 sklepówCzytaj dalej

Wcześniej podnoszono kwestię swobody decydowania, a koronawirus sprawił, że przeważył argument o bezpieczeństwie. Zniesienie zakazu handlu w niedzielę pozwoliłoby, zdaniem zwolenników, zmniejszyć natężenie w sklepach w inne dni tygodnia i pozytywnie wpłynęłoby na komfort i bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

Co o zniesieniu zakazu handlu mówią przedstawiciele władzy?

Głos w sprawie zniesienia zakazu handlu zabrała wicepremier Jadwiga Emilewicz, która podkreśliła, że „wydaje się, że na dziś jeszcze nie ma takiej potrzeby, żeby mówić o handlowych niedzielach”. Jednak szefowa resortu rozwoju nie wyklucza powrotu do dyskusji nad tym obostrzeniem. Wszystko zależy od efektów odmrażania poszczególnych sektorów gospodarki – pisze tvn24.pl.

Odprawy do zmniejszenia. Najbardziej zaboli emerytów, chodzi o 13 tys. złOdprawy do zmniejszenia. Najbardziej zaboli emerytów, chodzi o 13 tys. złCzytaj dalej

Do sprawy ustosunkował się także Senat, który pochylił się nad sejmową ustawą o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Z senackich poprawek wynika, że zniesienie zakazu handlu w niedzielę miałoby dojść do skutki najpóźniej 31 grudnia 2020 r. – podają wiadomoscihandlowe.pl.

Czy likwidacja zakazu będzie dobrym rozwiązaniem na czas koronawirusa? Czy warto podtrzymać handel w niedzielę nawet po zniesieniu stanu epidemii?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Łukasz Szumowski przekazał najnowsze informacje. Zapowiedział koniec obostrzenia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół
Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwisCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News