PGNiG odkrywa złoże gazu ziemnego i ropy naftowej
biznesinfo
Autor Kasper Starużyk - 25 Października 2019

Polacy odkryli potężne złoże gazu ziemnego i ropy naftowej. Trwa szacowanie potencjalnych zysków

Naukowcy i inżynierowie z PGNiG dokonali odkrycia dużych złóż surowców naturalnych na Morzu Norweskim. Na terenie, na którym grupa PGNiG pełni rolę operatora odkryto złoża zarówno gazu ziemnego jak i ropy naftowej. Złoże szybko zyskało bajkowy przydomek "Shrek".

Koncesja PL838, bo tak nazywa się teren na Morzu Norweskim, gdzie operować może polska grupa PGNiG okazała się bogata w nieznane do tej pory złoża gazu ziemnego i ropy naftowej. Ze wstępnych szacunków przeprowadzonych przez PGNiG wynika, że ze złóż można uzyskać 29 mln boe (baryłek ekwiwalentu ropy naftowej), co oznacza jednostki energii okreslające ilość energii jaką można otrzymać ze spalenia jednej baryłki ropy naftowej.

Shrek jeszcze w fazie badań

Aby potwierdzić potencjalną wielkość całego złoża polskich naukowców czeka jeszcze wiele badań. Jak podaje polski gigant energetyczny, trwają pracę nad odpowiednim zagospodarowaniem przestrzennym terenu, a do samego wydobycia czeka nas jeszze kilka lat. W tym czasie badana będzie jakość surowców jak i dokładniejsze szacowanie zasobów.

Pierwsze takie odkrycie PGNiG

Dla grupy PGNiG bylo to pierwsze tego typu wiercenie. Odkrycie ma o tyle szczególny charakter, że bardzo rzadko zdarza się aby firma występujące pierwy raz w roli operatora od razu natrafiała na złoże. Dzięki Shrekowi wydobycie gazu ziemnego przez PGNiG na Norweskim Szelfie Kontynentalnym po 2022 roku może sięgnąć poziomu 2,5 mld m sześc. rocznie.

Tego podatku nie ominiesz. Nie pomoże nawet bycie w związku małżeńskimTego podatku nie ominiesz. Nie pomoże nawet bycie w związku małżeńskimCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Mężczyzna kupił piękny dom. Poczuł niepokój i zaczął kopać w ogrodzie, odkrył prawdę
  6. Złe wieści dla seniorów. Emerytura czeka ich dopiero w wieku 69 lat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News