fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 22.02.2020. n/z Ruch uliczny na trasie S8.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Radosław Święcki - 11 Maja 2020

Dokonał zatrzymania obywatelskiego pijanego kierowcy. To, co tamten mu zrobił przechodzi ludzkie pojęcie

Zatrzymanie obywatelskie w Wieruszewie w woj. łódzkim. Gdyby nie czujny motocyklista, który zwrócił uwagę na pijanego kierowcę, mogłoby dojść do nieszczęścia. Skończyło się jedynie na... ugryzieniu.

Zatrzymanie obywatelskie w Wieruszewie

Zatrzymanie obywatelskie – zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego – zakłada, że „każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości”. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce policji.

Książkowy przypadek zatrzymania obywatelskiego mieliśmy w miniony piątek w Wieruszowie (woj. łódzkie). Szczegóły sytuacji ujawnia portal moto.pl.

- Kierujący motocyklem zwrócił uwagę na sposób zachowania kierowcy audi A4 jadącego za nim. Gdy zatrzymał się przed skrzyżowaniem, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu, kierowca samochodu go otrąbił. Poza tym jego tor jazdy zostawiał nieco do życzenia. Motocyklista nabrał podejrzeń, że kierowca samochodu może być pijany więc postanowił go zatrzymać – podaje portal.

Właściciel mBanku podjął ostateczną decyzję o jego dalszym losie. Wszystko się wyjaśniłoWłaściciel mBanku podjął ostateczną decyzję o jego dalszym losie. Wszystko się wyjaśniłoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

Po zatrzymaniu auta, motocyklista wyjął kluczyki ze stacyjki. Oburzyło to kierowcę audi, który ugryzł mężczyznę w rękę i podjął próbę ucieczki. Na szczęście w tym momencie pojawił się kolejny świadek, który pomógł zatrzymać pijanego kierowcę. Pozostało czekać na pojawienie się policji.

Co grozi kierowcy?

Z ustaleń mundurowych wynika, że nietrzeźwy kierowca to 47-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Kierował on autem pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu za co – poza zatrzymaniem prawa jazdy - grozi mu kara wysokiej grzywny i do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna może odpowiedzieć przed sądem również za uszkodzenie ciała lub naruszenie nietykalności cielesnej motocyklisty.

Aż 2 mln Polaków może mieć utrudniony dostęp do pieniędzy. Mogą do tego doprowadzić działania rząduAż 2 mln Polaków może mieć utrudniony dostęp do pieniędzy. Mogą do tego doprowadzić działania rząduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Smutne słowa Anny Dereszowskiej. Wraz z córka cierpi na tę samą nieuleczalną chorobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rzecznik rządu o trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Podał termin, wielu się ucieszy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News