Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 24.03.2020. Kolejka do jadlodajni prowadzonej przez klasztor kapucynow przy Miodowej.
Piotr Molecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Kwietnia 2020

Minister rozwoju chce dać Polakom kolejne pieniądze. Przekazała komu się należą i kiedy

Zasiłek dla bezrobotnych może zostać podwyższony, jeśli na koniec kwietnia dynamika przyrostu bezrobotnych będzie wysoka - zapowiedziała w Radiu ZET minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zasiłek dla bezrobotnych wyższy?

Podczas audycji w Radiu ZET minister rozwoju spytano o prognozy dotyczące poziomu bezrobocia na koniec 2020 roku. Szefowa resortu rozwoju odparła, że na razie szacuje się ok. 8 proc. Jeśli dynamika przyrostu osób bezrobotnych będzie bardzo duża, to rząd będzie musiał zmodyfikować zasiłek dla bezrobotnych - przyznała Emilewicz.

Czeka nas nakaz noszenia maseczek? Ministerstwo Zdrowia wskazuje nawet jakichCzeka nas nakaz noszenia maseczek? Ministerstwo Zdrowia wskazuje nawet jakichCzytaj dalej

Szefowa resortu rozwoju przypomniała, że aktualnie zasiłek dla bezrobotnych wynosi niewiele ponad 800 zł. W czasie, gdy bezrobocie w Polsce było najniższe od trzech dekad, to zasiłek dla bezrobotnych mógł być na takim poziomie, ponieważ był "odstraszaniem pracodawców od wypychania na bezrobocie, jakichś innych form płatności dla pracowników".

Zasiłek dla bezrobotnych może zostać podniesiony

Zapytana o to, czy zasiłek dla bezrobotnych może zostać podniesiony, przyznała, że to możliwe. - Jeśli będziemy mieć bardzo dużo bezrobotnych, na pewno będziemy musieli dokonać korekty tego świadczenia - zaznaczyła Emilewicz cytowana przez bankier.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Nie żyje kultowa aktorka, zasłynęła dzięki roli w jednym z filmów o agencie Jamesie Bondzie. Miała 94 lata

Emilewicz powiedziała, że konsultowała już tę kwestię z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg. - Zrobimy analizę na koniec kwietnia, zobaczymy ilu mamy zarejestrowanych bezrobotnych, i wtedy myślę, że takich korekt będziemy musieli dokonywać w maju, czerwcu - powiedziała szefowa MR.

Pomoc dla turystyki w “fazie koncepcyjnej”

Szefowa resortu rozwoju pytana, w jakiej fazie jest program 1000 plus dla branży turystycznej odparła, że w “zaawansowanej fazie koncepcyjnej”. I zwróciła uwagę, że to było to rozwiązanie, o którym resort myślał jeszcze przed pandemią, a program ma na celu pomoc branży i promocję krajowej turystyki.

- Chcemy być gotowi z tym programem na początek maja, aby w czasie, kiedy zaczniemy odmrażać gospodarkę, kiedy Polacy zaczną powracać do normalnego życia, (...) wsparł tę możliwość, którą daliśmy w naszej ustawie tarcza antykryzysowa, czyli odzyskania środków za wydarzenie turystyczne, z którego nie mogliśmy skorzystać, wymiany tego na voucher - podkreśliła Jadwiga Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Audi przebiło ogrodzenie, rozbiło mur domu. Samochód wjechał do salonu 63-latka
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News