BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Minister rozwoju chce dać Polakom kolejne pieniądze. Przekazała komu się należą i kiedy

7 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Zasiłek dla bezrobotnych może zostać podwyższony, jeśli na koniec kwietnia dynamika przyrostu bezrobotnych będzie wysoka - zapowiedziała w Radiu ZET minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zasiłek dla bezrobotnych wyższy?

Podczas audycji w Radiu ZET minister rozwoju spytano o prognozy dotyczące poziomu bezrobocia na koniec 2020 roku. Szefowa resortu rozwoju odparła, że na razie szacuje się ok. 8 proc. Jeśli dynamika przyrostu osób bezrobotnych będzie bardzo duża, to rząd będzie musiał zmodyfikować zasiłek dla bezrobotnych - przyznała Emilewicz.

Szefowa resortu rozwoju przypomniała, że aktualnie zasiłek dla bezrobotnych wynosi niewiele ponad 800 zł. W czasie, gdy bezrobocie w Polsce było najniższe od trzech dekad, to zasiłek dla bezrobotnych mógł być na takim poziomie, ponieważ był "odstraszaniem pracodawców od wypychania na bezrobocie, jakichś innych form płatności dla pracowników".

Zasiłek dla bezrobotnych może zostać podniesiony

Zapytana o to, czy zasiłek dla bezrobotnych może zostać podniesiony, przyznała, że to możliwe. - Jeśli będziemy mieć bardzo dużo bezrobotnych, na pewno będziemy musieli dokonać korekty tego świadczenia - zaznaczyła Emilewicz cytowana przez bankier.pl.

Emilewicz powiedziała, że konsultowała już tę kwestię z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg. - Zrobimy analizę na koniec kwietnia, zobaczymy ilu mamy zarejestrowanych bezrobotnych, i wtedy myślę, że takich korekt będziemy musieli dokonywać w maju, czerwcu - powiedziała szefowa MR.

Pomoc dla turystyki w “fazie koncepcyjnej”

Szefowa resortu rozwoju pytana, w jakiej fazie jest program 1000 plus dla branży turystycznej odparła, że w “zaawansowanej fazie koncepcyjnej”. I zwróciła uwagę, że to było to rozwiązanie, o którym resort myślał jeszcze przed pandemią, a program ma na celu pomoc branży i promocję krajowej turystyki.

- Chcemy być gotowi z tym programem na początek maja, aby w czasie, kiedy zaczniemy odmrażać gospodarkę, kiedy Polacy zaczną powracać do normalnego życia, (...) wsparł tę możliwość, którą daliśmy w naszej ustawie tarcza antykryzysowa, czyli odzyskania środków za wydarzenie turystyczne, z którego nie mogliśmy skorzystać, wymiany tego na voucher - podkreśliła Jadwiga Emilewicz.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >