Zakażenia na Śląsku - komentarz Jacka Sasina
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Maria Glinka - 12 Czerwca 2020

Minister o zakażeniach na Śląsku. Wskazał na jeden szczególny problem

Liczba zakażeń na Śląsku w dalszym ciągu wzrasta - dzisiaj w tym regionie odnotowano 138 nowych przypadków koronawirusa. Minister aktywów państwowych Jacek Sasin zwraca uwagę, że największym problemem jest fakt, że zdecydowana większość chorych nie ma nawet objawów COVID-19.

Problematyczne zakażenia na Śląsku

Walka z zakażeniami na Śląsku trwa. Na początku tygodnia minister Jacek Sasin poinformował, że kopalnie, które stały się nowym ogniskiem epidemii, wstrzymają wydobycie węgla na trzy tygodnie. Zdaniem polityka trzytygodniowy przestój wystarczy, aby ukrócić wzrostową tendencję zakażeń na Śląsku. To czas optymalny, aby „wychorować i przestać kogokolwiek zarażać” – przyznał Sasin.

Zdaniem ministra podstawowym problemem jest jednak fakt, że „97 proc. zarażonych na Śląsku nie ma żadnych objawów”. Dlatego też rząd podjął decyzję o przeprowadzeniu 17 tys. testów laboratoryjnych w tym obszarze tylko do końca tego tygodnia. Badania w kopalni Bolesław Śmiały mają zakończyć się w najbliższą sobotę – podaje next.gazeta.pl.

Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachIle zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytań

Czy zakażenia na Śląsku wyhamują? Zarządcy kopalń wskazują na nieodpowiednią reakcję władzy

Jednak działania władzy mające na celu zmniejszenie liczby zakażeń na Śląsku budzą wątpliwości wśród przedstawicieli przedsiębiorstw górniczych. Dawid Czopek, zarządzający w POLARIS FIZ, zwrócił uwagę, że podjęto decyzje o zamknięciu kopalń, gdzie „po przebadaniu wielu górników występowanie tego wirusa jest naprawdę rzadkie”.

Ceny w biurach podróży po wielkich obniżkach, znowu idą do góry. Jak kupować wakacje, to jeszcze terazCeny w biurach podróży po wielkich obniżkach, znowu idą do góry. Jak kupować wakacje, to jeszcze terazCzytaj dalej

Dane opublikowane przez Polską Grupę Górniczą i Jastrzębską Spółkę Węglową wskazują, że wydobycie nie zostało wstrzymane w kopalniach, w których potwierdzono największą liczbę przypadków koronawirusa. Chodzi o Pniówek (1589 infekcji), Ruch Zdrojówkę (1164), Jankowice (672), Sośnicę (460), Murcki-Staszic (236) oraz najnowsze ognisko – Jastrzębie-Bzie (226). Zamknięto z kolei Ziemowita (22), Budryk (19), Bolesława Śmiałego (15) oraz Knurów-Szczygłowice. W ostatniej nie zarejestrowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Profesor Horban ostrzega. Epidemia powróci jesienią, musimy być dobrze przygotowani
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News