Nowy rekord zakażeń koronawirusem
biznesinfo
Autor Radosław Święcki - 6 Sierpnia 2020

Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Mamy kolejną rekordowa liczbę nowych zakażeń koronawirusem. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 726 nowych i potwierdzonych przypadkach. Najwięcej zakażonych jest w województwie śląskim, a także w Małopolsce i na Mazowszu.

Nowy rekord zakażeń

Niestety mamy nowy rekord nowych zakażeń koronawirusem, o czym poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. - Mamy 726 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - czytamy w komunikacie resortu zamieszczonym na Twitterze.

Największą liczbę nowych zakażeń odnotowano w województwie śląskim (137), ale z równie trudną sytuacją mamy do czynienia w województwie małopolskim, gdzie choruje 118 osób, a także na Mazowszu, gdzie odnotowano 107 nowych przypadków. W pozostałych województwach sytuacja wygląda następująco: Wielkopolska (89), Dolny Śląsk (39), Łódzkie (39), Podkarpacie (33), Świętokrzyskie (30), Pomorze (29), Opolskie (25), Zachodniopomorskie (19), Podlasie (17), Lubelskie (13), Warmińsko-mazurskie (12), Kujawsko-pomorskie (11). Najmniej przypadków odnotowano w województwie lubuskim (8). Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem. Większość z nich miała choroby współistniejące.

Szumowski zapowiada wprowadzenie większych obostrzeń, wiadomo już gdzie. Dotyczy to 20 powiatówSzumowski zapowiada wprowadzenie większych obostrzeń, wiadomo już gdzie. Dotyczy to 20 powiatówCzytaj dalej

19 powiatów z zaostrzeniem obostrzeń

Jeszcze przed pojawieniem się informacji dotyczących nowych zachorowań, odbyła się konferencja ministra zdrowia podczas której poinformował o zaostrzeniu obostrzeń w 19 powiatach na terenie Śląska, Wielkopolski, Małopolski, Podkarpacia, a także województwa łódzkiego. Jak podaje Polsat News, dziewięć z nich, gdzie wzrosty nowych przypadków są największe, zakwalifikowano jako "czerwone". Tym samym najostrzejsze obostrzenia będą obowiązywały w następujących powiatach: ostrzeszowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku, a także w powiecie wodzisławskim. Jakie to obostrzenia? Przede wszystkim konieczność noszenia maseczek nie tylko w przestrzeniach zamkniętych, ale również w plenerze (takie zasady obowiązywały w całej Polsce od 16 kwietnia do końca maja), ograniczenie liczby osób korzystających z transportu zbiorowego (do 50 proc. miejsc siedzących), a także zmniejszenie do 50 liczby osób mogących uczestniczyć w uroczystościach rodzinnych takich jak pogrzeby.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielka awaria w całej Polsce. Miliony osób bez jakiegokolwiek dostępu
2. Śmierć zajrzała Edycie Górniak w oczy. Dantejskie sceny na drodze

Pozostałych dziesięć powiatów oznaczono jako "żółte", zaś pozostałe jako "zielone". Kolorem żółtym oznaczono powiaty: wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski, a także Przemyśl. W powiatach tych będą obowiązywały podobne zasady, co w "czerwonych". Wyjątkiem jest jedynie większy limit osób mogących uczestniczyć w uroczystościach rodzinnych. W przypadku tych powiatów jest to 100 osób.

W związku ze znaczącym wzrostem liczby zakażonych Ministerstwo Zdrowia planuje również wprowadzenia obowiązku posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do noszenia maseczek. Ma on wejść w życie od 1 września. Na dniach zaś pojawić się mają wytyczne dotyczące organizacji wesel, które zakładają m.in. konieczność przebywania w maseczkach, a także wykluczenie z udziału w tej uroczystości seniorów.

Tanie samochody jak limuzyny za niewielkie pieniądze. Luksus na wyciągnięcie rękiTanie samochody jak limuzyny za niewielkie pieniądze. Luksus na wyciągnięcie rękiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  2. Bezwstydne sceny na plaży nad Bałtykiem. Po wszystkim poszli na smażoną rybkę
  3. Samolot rozbił się przed supermarketem. Na miejscu są służby. Wiadomości ze świata
  4. Rzucili rękawicę Lidlowi i Biedronce. Efekt? Ceny dwukrotnie tańsze
  5. Wyjdziesz na spacer i się zatrujesz. Szkodliwych roślin jest więcej niż myślisz
  6. Znalazła stare zdjęcie pary pod Tesco, postanowiła ich odnaleźć. Wrzuciła fotografię do Internetu, szybko wyszło na jaw kim są osoby ze zdjęcia
Zakaz seniorów na weselach? Szykują się nowe wytyczneZakaz seniorów na weselach? Szykują się nowe wytyczneCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News