WOŚP działa już od 28 lat. Akcja jest znana i wspierana przez ludzie z całego świata
By MemicznyJanusz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85847120
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Stycznia 2020

WOŚP zebrał rekordową sumę pieniędzy. Jednak takiego "Siema" nikt się nie spodziewał

WOŚP znów zebrał rekordową sumę pieniędzy. Z danych sprzed północy wynika, że udało się zebrać 115 milionów złotych. W 28-letniej historii WOŚP nigdy tak dużo nie zebrano za sfinansowanie wyposażenia dla szpitali. Ale zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy to nie jedyna forma pomocy, jaka składa się na WOŚP.

WOŚP znów bije rekordy

W niedzielę 12 stycznia odbył się 28. finał WOŚP i miał miejsce nie tylko w Polsce, ale też kilkunastu krajach na całym świecie. Sztabowcy WOŚP napisali na Twitterze, że udało się zebrać 115 362 894 zł. W tym roku utworzono 1760 sztabów i pracowało ok. 120 tysięcy wolontariuszy.

Ciekawe licytacje

Ale zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy to nie jedyna forma pomocy, jaka składa się na akcję. W WOŚP angażuje się wiele znanych osób z różnych dziedzin, np. politycy, sportowcy, czy przedstawiciele świata kultury. Licytacji jest mnóstwo. Na aukcjach można wygrać m.in. replikę medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, kolację z Krzysztofem Piątkiem czy Robertem Lewandowskim, trening z Anią Lewandowską, auto Wojciecha Smarzowskiego czy suknię Agaty Kornhauser-Dudy. Można także licytować dary od ambasadorów z różnych krajów, m.in. Japonii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Zasiłek chorobowy dopiero po pół roku? ZUS każe czekać, Polacy pilnie szukają pomocyZasiłek chorobowy dopiero po pół roku? ZUS każe czekać, Polacy pilnie szukają pomocyCzytaj dalej

Takiego “Siema” jeszcze nie było

Oprócz wymienionych wyżej działań WOŚP jest wspierany na różne sposoby. Grupa kierowców z Miejskich Zakładów Autobusowych podeszła do tego kreatywnie i postanowiła uczcić WOŚP, układając z autobusów napis “Siema”, czyli słynne przywitanie Jurka Owsiaka.

- Układamy napis "siema". W ten sposób pozdrawiamy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka. Chcemy pokazać, że po raz kolejny uczestniczymy w wielkim dziele wspierania dzieciaków czy szpitali - mówił cytowany przez TVN24 rzecznik MZA Adam Stawicki.

MZA

Napis został ułożony z 24 autobusów, ma 25 metrów wysokości i przynajmniej dwa razy więcej długości. Jednak żeby napis mógł powstać, potrzebne były próby. Kierowcy do akcji przygotowywali przez tydzień. - To jest dosyć skomplikowane logistycznie, żeby to zmieścić nawet na takim dużym terenie jak zajezdnia Ostrobramska - dodał Stawicki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  2. Pacjent wyskoczył z pędzącej karetki. Tragedia na jednej z polskich dróg
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Wspaniała wiadomość. Emeryci dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy dokładnie ile i kiedy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News