BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

WOŚP zebrał rekordową sumę pieniędzy. Jednak takiego "Siema" nikt się nie spodziewał

13 Stycznia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

WOŚP znów zebrał rekordową sumę pieniędzy. Z danych sprzed północy wynika, że udało się zebrać 115 milionów złotych. W 28-letniej historii WOŚP nigdy tak dużo nie zebrano za sfinansowanie wyposażenia dla szpitali. Ale zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy

WOŚP znów bije rekordy

W niedzielę 12 stycznia odbył się 28. finał WOŚP i miał miejsce nie tylko w Polsce, ale też kilkunastu krajach na całym świecie. Sztabowcy WOŚP napisali na Twitterze, że udało się zebrać 115 362 894 zł. W tym roku utworzono 1760 sztabów i pracowało ok. 120 tysięcy wolontariuszy.

Ciekawe licytacje

Ale zbiórka pieniędzy przez wolontariuszy to nie jedyna forma pomocy, jaka składa się na akcję. W WOŚP angażuje się wiele znanych osób z różnych dziedzin, np. politycy, sportowcy, czy przedstawiciele świata kultury. Licytacji jest mnóstwo. Na aukcjach można wygrać m.in. replikę medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, kolację z Krzysztofem Piątkiem czy Robertem Lewandowskim, trening z Anią Lewandowską, auto Wojciecha Smarzowskiego czy suknię Agaty Kornhauser-Dudy. Można także licytować dary od ambasadorów z różnych krajów, m.in. Japonii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Takiego “Siema” jeszcze nie było

Oprócz wymienionych wyżej działań WOŚP jest wspierany na różne sposoby. Grupa kierowców z Miejskich Zakładów Autobusowych podeszła do tego kreatywnie i postanowiła uczcić WOŚP, układając z autobusów napis “Siema”, czyli słynne przywitanie Jurka Owsiaka.

- Układamy napis "siema". W ten sposób pozdrawiamy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka. Chcemy pokazać, że po raz kolejny uczestniczymy w wielkim dziele wspierania dzieciaków czy szpitali - mówił cytowany przez TVN24 rzecznik MZA Adam Stawicki.

Napis został ułożony z 24 autobusów, ma 25 metrów wysokości i przynajmniej dwa razy więcej długości. Jednak żeby napis mógł powstać, potrzebne były próby. Kierowcy do akcji przygotowywali przez tydzień. - To jest dosyć skomplikowane logistycznie, żeby to zmieścić nawet na takim dużym terenie jak zajezdnia Ostrobramska - dodał Stawicki.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >