Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Wielka wygrana w Eurojackpot. Padło kilka zwycięskich kombinacji liczb
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 01.11.2023 15:18

Wielka wygrana w Eurojackpot. Padło kilka zwycięskich kombinacji liczb

Pieniądze, wygrana w Eurojackpot
BiznesINFO

Wtorkowe losowanie Eurojackpot ponownie przyniosło komuś szczęście. W całej Europie padło kilka zwycięskich kombinacji liczb. Okazuje się również, że wśród szczęśliwców znaleźli się Polacy.

Kolejne losowanie Eurojackpot

Już po raz kolejny odbyło się losowanie gry liczbowej Eurojackpot. Wymyślono ją w 2012 roku, a Polska dołączyła do niej jako osiemnasty kraj dokładnie 5 lat później.

Według dostępnych danych, minimalna pula na wygrane I stopnia w Eurojackpot może wynieść 10 mln euro (ponad 4 mln zł w przeliczeniu). Biorąc pod uwagę, że w grze bierze udział kilkanaście europejskich państw, trzeba mieć sporo szczęścia, aby być jednym spośród milionów Europejczyków, któremu przypadnie nagroda.

Miliony w puli

Wtorkowe losowanie nie różniło się zbytnio od innych. Według danych serwisu tvn24.pl, w puli nagród I stopnia znalazło się ok. 35 mln euro.

Szczęście dopisuje jednak nielicznym - tak było i w tym przypadku. Portal tvn24.pl podał bowiem, że zwycięską kombinację liczb podał mieszkaniec Niemiec. Ponieważ trafił jako jedyny w całej Europie, to właśnie jemu przypadła cała pula I stopnia - dokładnie 35 268 799,20 euro.

Szczęśliwcy również w Polsce

Nikt nie dał rady trafić tylu liczb, aby zdobyć nagrodę II stopnia. Zupełnie inaczej było jednak w przypadku kolejnych pul nagród. Według informacji serwisu tvn24.pl, pulę III stopnia trzeba będzie podzielić między trzy osoby - konkretnie, chodzi o mieszkańców Finlandii oraz Niemiec, którzy zdobyli po 392 tys. euro.

Szczęście dopisało również Polakom. Jak wskazuje portal tvn24.pl, dwóch naszych rodaków wytypowało wystarczająco dużo liczb, aby zgarnąć pulę nagród IV stopnia. Każdy z nich otrzyma po 246 tys. zł - od tej sumy, zgodnie z prawem, będą musieli odprowadzić podatek.

Kolejna szansa na wygraną, według doniesień tvn24.pl, już w najbliższy piątek. Do wygrania w puli nagród I stopnia będzie kwota 45 mln zł.