BiznesINFO.pl
london-eye-g677a21cf0 1920

Pixabay

Wielka Brytania zapłaci za uchodźców z Ukrainy. Można liczyć na 350 funtów

13 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Rząd Wielkiej Brytanii przygotował program "Domy dla Uchodźców", który ma na celu pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętych działaniami wojennymi. Program mówi m.in. o 350 funtach miesięcznie dla rodzin, które zdecydują się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

Pieniądze za przyjęcie Ukraińców

Michael Gove, minister ds. wyrównywania szans, budownictwa i społeczności lokalnych ogłosił w niedzielę, że brytyjski rząd wprowadza program "Domy dla Uchodźców", który będzie przeznaczony dla tych obywateli Ukrainy, którzy nie mają rodzin w Wielkiej Brytanii. Rodziny, które zdecydują się na przyjęcie Ukraińców będą miały możliwość pozyskania 350 funtów (2 tys. zł) miesięcznie.

Jak przyznał Gove, rząd w Londynie przyznał już 3 tys. wiz osobom dotkniętym działaniami wojennymi. Do Wielkiej Brytanii dotarli przede wszystkim Ukraińcy, którzy mają tutaj rodziny, u których mogą się spokojnie zatrzymać.

Program ma pomóc także tym osobom, które rodzin w Wyspach Brytyjskich nie mają, przyznał Gove w rozmowie z kanałem SkyNews.

Domy oligarchów dla uchodźców z Ukrainy

Ten sam minister w rozmowie z BBC News potwierdził, że londyński rząd bada możliwości przejęcia nieruchomości należących do rosyjskich oligarchów ulokowanych w Wielkiej Brytanii w celu zapewnienia w nich miejsc noclegowych dla obywateli Ukrainy.

Wielka Brytania planuje zabronić Rosjanom objętymi sankcjami korzystania z nieruchomości na terenie Królestwa Brytyjskiego, dopóki trwają sankcje.

Tagi:

RosjaWielka Brytania

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wojna w Ukrainie

USA chcą przekazać niemal 3 mld dolarów na wsparcie dla Ukrainy i Polski

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Polska hubem humanitarnym dla Ukrainy. Rząd ostrzega przed rosyjską propagandą

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Samsung wstrzymał wysyłkę produktów do Rosji

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z wojną w Ukrainie

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Szwajcaria nakłada kolejne sankcje na Rosję

Czytaj więcej >

Wojna w Ukrainie

Produkty rosyjskie i białoruskie. Jakie mają kody kreskowe? UOKiK apeluje, aby nie kupować tych produktów

Czytaj więcej >