Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Wojna w Ukrainie > Wielka Brytania zapłaci za uchodźców z Ukrainy. Można liczyć na 350 funtów
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 22.03.2022 09:32

Wielka Brytania zapłaci za uchodźców z Ukrainy. Można liczyć na 350 funtów

london-eye-g677a21cf0 1920
Pixabay

Rząd Wielkiej Brytanii przygotował program "Domy dla Uchodźców", który ma na celu pomoc mieszkańcom Ukrainy dotkniętych działaniami wojennymi. Program mówi m.in. o 350 funtach miesięcznie dla rodzin, które zdecydują się na przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

Pieniądze za przyjęcie Ukraińców

Michael Gove, minister ds. wyrównywania szans, budownictwa i społeczności lokalnych ogłosił w niedzielę, że brytyjski rząd wprowadza program "Domy dla Uchodźców", który będzie przeznaczony dla tych obywateli Ukrainy, którzy nie mają rodzin w Wielkiej Brytanii. Rodziny, które zdecydują się na przyjęcie Ukraińców będą miały możliwość pozyskania 350 funtów (2 tys. zł) miesięcznie.

Jak przyznał Gove, rząd w Londynie przyznał już 3 tys. wiz osobom dotkniętym działaniami wojennymi. Do Wielkiej Brytanii dotarli przede wszystkim Ukraińcy, którzy mają tutaj rodziny, u których mogą się spokojnie zatrzymać.

Program ma pomóc także tym osobom, które rodzin w Wyspach Brytyjskich nie mają, przyznał Gove w rozmowie z kanałem SkyNews.

Domy oligarchów dla uchodźców z Ukrainy

Ten sam minister w rozmowie z BBC News potwierdził, że londyński rząd bada możliwości przejęcia nieruchomości należących do rosyjskich oligarchów ulokowanych w Wielkiej Brytanii w celu zapewnienia w nich miejsc noclegowych dla obywateli Ukrainy.

Wielka Brytania planuje zabronić Rosjanom objętymi sankcjami korzystania z nieruchomości na terenie Królestwa Brytyjskiego, dopóki trwają sankcje.