WHO dokona oceny reakcji poszczególnych państw na koronawirusa
pexels
Autor Radosław Święcki - 8 Maja 2020

WHO po epidemii ma zamiar oceniać reakcje konkretnych państw. Polskę też to czeka

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) po zakończeniu epidemii koronawirusa zamierza dokonać oceny „światowej reakcji” na wirusa. Inicjatywę organizacji popierają Chiny, licząc jednak, że zamieni się ona w osąd na temat reakcji kraju na wybuch epidemii.

WHO dokona oceny

Poparcie przez Chiny inicjatywy WHO w sprawie przeprowadzenia oceny reakcji na koronawirusa poszczególnych państw rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Hua Chunying zapowiedziała w piątek.

Według rzeczniczki chińskiego MSZ ocena WHO powinna zostać przeprowadzona w sposób otwarty, przejrzysty i inkluzyjny. Hua – jak podaje Polska Agencja Prasowa - podkreśliła, że postępowanie w tej sprawie powinno mieć pełne wsparcie Zgromadzenia Ogólnego WHO i jego rady wykonawczej.

Przywódca Chin przekazał światu dobre wieści. Nie obyło się jednak bez jednego ostrzeżeniaPrzywódca Chin przekazał światu dobre wieści. Nie obyło się jednak bez jednego ostrzeżeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W tej sytuacji brakuje odpowiednich słów. Jedna z najstraszniejszych interwencji obrońców zwierząt w Polsce, w ostatnim czasie

Jak podaje za AFP Agencja, Chiny oczekują, że będziemy mieli do czynienia z oceną postępowania niemal wszystkich państw wobec kryzysu epidemicznego, a nie będzie to śledztwo w sprawie reakcji Chin na wybuch epidemii.

Agencja przypomina, że część państw jak np. Francja, Niemcy czy Wielka Brytania, zaapelowały niedawno do Pekinu o dostarczanie jasnych, klarownych informacji na temat koronawirusa. Z kolei Australia i Stany Zjednoczone poszły dalej i zażądały przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie początku i przyczyn epidemii, która wybuchła w Chinach.

Chiny zaprzeczają zarzutom i ukrywanie danych dotyczących początku epidemii i powyższe inicjatywy określają, jako „upolitycznienie” kryzysu sanitarnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  2. Niezwykła przemiana Magdy Gessler. Kwarantanna jej służy, internauci są pod wrażeniem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Resort zdrowia zabrał głos. Powiedzieli prawdę o wakacjach 2020
ZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweZUS będzie prześwietlał przedsiębiorców. Szuka tych, którzy nielegalnie pobrali postojoweCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News