Wesele w czasie pandemii
Unsplash/Cassidy Rowell
Autor Maria Glinka - 21 Maja 2020

Nowe zasady dla par młodych. Od przyszłego miesiąca zmiany w weselach, już znamy szczegóły

Wesela będą możliwe już od 1 czerwca? Stanowisko resortu w tej sprawie wyjawiła wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. Przedstawicielka oznajmiła, że w tym tygodniu mają zakończyć się prace nad wytycznymi dotyczącymi reżimu sanitarnego, w którym miałyby się odbywać zabawy weselne.

Wesela już niedługo?

„Mamy nadzieję, że uda nam się branżę weselną uruchomić od 1 czerwca” – wyznała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk w programie „Interwencja Extra” na antenie Polsatu. Podsekretarz stanu w ministerstwie stwierdziła, że koniec prac nad wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa wesel i chrzcin jest planowany na ten tydzień.

Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęNajwiększe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęCzytaj dalej

„Po fryzjerach i kosmetyczkach jest to jedna z najbardziej pożądanych branż. Przygotowujemy zalecenia, które będą uwzględniały poszczególne sektory; osobno dla cateringu, obsługi wesel, czy wystroju sal” – oceniła Semeniuk. O ostatecznym kształcie ministerialnych zaleceń zadecyduje szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski oraz premier Mateusz Morawiecki, którzy dokonają ich oceny w oparciu o opinię Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Wesele z ograniczoną liczbą gości

Semeniuk nie chciała na razie zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale wyjawiła na antenie Polsatu, że początkowe ograniczenia dotyczące limitu osób na weselu będą prawdopodobnie wynosiły 50 osób. Dziennikarz stacji zapytał, czy możliwość wpuszczenia na wesele 50 osób, kiedy sala może pomieścić nawet dwa razy więcej, nie będzie zbyt dużym rozczarowaniem dla nowożeńców. „Pracujemy nad tym, aby propozycje, które zaprezentujemy spełniały na tyle wysoki standard bezpieczeństwa, abyśmy mogli zwiększyć liczbę osób na weselach” – skomentowała wiceminister.

500 plus po nowemu, wiemy kiedy ujawnią szczegóły programu. Zamiast pieniędzy dla 7 mln Polaków dostać ma każdy500 plus po nowemu, wiemy kiedy ujawnią szczegóły programu. Zamiast pieniędzy dla 7 mln Polaków dostać ma każdyCzytaj dalej

Prowadzący program próbował dowiedzieć się, czy w trakcie uroczystości będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa, na co Semeniuk odpowiedziała wymijająco, że resort przygotowuje „racjonalne wytyczne, które mają służyć powszechnie. I mamy nadzieję, że kryteria, które wprowadzimy zapewnią jednocześnie dobrą zabawę gościom”.

W programie Semeniuk oznajmiła, że zalecenia dla klubów fitness i solariów są już gotowe. Wytyczne na potrzeby bezpiecznej organizacji eventów czy imprez kongresowych i biznesowych są poddawane ostatnim poprawkom. „Mam nadzieję, że w poniedziałek będziemy mogli je wywiesić na naszej stronie internetowej” – wyznała wiceminister, odnosząc się także do zaleceń w sprawie wesel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pirat z BMW może być skazany na dożywocie. Nagły zwrot w sprawie tragedii na przejściu
  2. Dzieci zapadają na tajemniczą chorobę. Lekarze podejrzewają, że ma związek z koronawirusem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nie wie, kim jest, ale mówi tylko po Polsku. Znaleźli go w Belgii, ważny apel policji
Jak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuJak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News