Koronawirus na weselu
Unsplash/Wedding Photography
Autor Maria Glinka - 1 Lipca 2020

Porażający bilans wesela w Małopolsce. 237 na kwarantannie, 41 zakażonych w tym jeden senator

Wesele w Małopolsce zakończyło się nieszczęśliwe, a wszystko przez koronawirusa. Bilans uroczystości jest zatrważający - 41 infekcji i 237 osób na kwarantannie. Na weselu bawił się także senator PiS.

Wesele w Małopolsce z koronawirusem

Koronawirus zawitał na wesele w Nawojowej koło Nowego Sącza w woj. małopolskim. W uroczystości, która odbyła się w Boże Ciało (11 czerwca) uczestniczyło ponad 100 osób, a wśród nich chory na COVID-19. Był to mieszkaniec Berestu pod Krynicą-Zdrojem - donosi rmf24.pl.

Na feralnym weselu koronawirusem zakaziło się 20 gości weselnych. Koronawirus szybko się rozprzestrzenił i zainfekował kolejne 21 osób, które miały styczność z uczestnikami wesela. Trzy z nich przebywają w szpitalu. Łącznie 236 osób zostało objętych kwarantanną - są wśród nich nie tylko goście, ale też pracownicy domu domu weselnego.

Senator wśród gości wesela

Portal fakt.pl donosi, że w weselu uczestniczył również senator PiS Wiktor Durlak. Jednak badania laboratoryjne wskazały, że polityk nie jest chory na COVID-19.

Lokalny oddział sanepidu zapewnia, że sytuacja została już opanowana. Wszystkie osoby, które zostały objęte kwarantanną, będą miały przeprowadzone testy na obecność koronawirusa w ciągu najbliższych dni. Na ten moment wymazy pobrano od 163 osób.

LOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasyLOT zniósł kolejne obostrzenia i przywraca popularne zagraniczne trasyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Tysiące Polek i Polaków otrzymało druzgocące rachunki. "Myślałem, że oszczędzę czas i pieniądze"

Wesela nowymi ogniskami koronawirusa

Wesele, które odbyło się w Nawojowej, to nie pierwsza uroczystość, na której pojawił się koronawirus. Podobna sytuacja miała miejsce również w Gibach (woj. podlaskie). Po weselu 6 czerwca potwierdzono obecność koronawirusa u czterech mieszkańców powiatu sejneńskiego. Wśród nich znaleźli się radna gminy oraz urzędnik państwowy - podaje tvn24.pl.

Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

Koronawirus bawił się także na weselu w Sierakowie. U pięciu gości weselnych - dwóch kobiet i trojga dzieci, testy potwierdziły obecność patogenu. Wymazy pobrano łącznie od 63 osób - 53 z nich nie są chore na COVID-19, a wyniki 12 pozostałych gości będą znane za kilka dni - informuje gloswielkopolski.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła stojąc w korku. Karetka nie mogła dotrzeć na miejsce, pomogli policjanci
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News