Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Warszawski urząd pozwala mieszkańcom ocenić swoją pracę. Metoda jest nietypowa
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:29

Warszawski urząd pozwala mieszkańcom ocenić swoją pracę. Metoda jest nietypowa

Urząd Miejski wpadł na zaskakujący pomysł
Urząd Dzielnicy Ursynów

Od połowy kwietnia mieszkańcy warszawskiego Ursynowa mają możliwość natychmiastowej oceny wizyty w urzędzie dzielnicy. Służy do tego specjalnie zamontowana przy drzwiach wyjściowych skrzynia. Część mieszkańców pomysł chwali, inni podchodzą do niego podejrzliwie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Urząd Dzielnicy Ursynów dale mieszkańcom możliwość natychmiastowej oceny wizyty w urzędzie

  • Jakie opcje do wyboru mają mieszkańcy

  • Dlaczego niektórzy mieszkańcy podchodzą do pomysłu podejrzliwie

Urząd Dzielnicy Ursynów daje możliwość oceny swojej pracy

Wizyty w urzędzie to nie jest ulubione zajęcie większości z nas. Pewnie niejednokrotnie bywało tak, że taka konieczność wywoływała w nas złość. Jednak z pewnością nie brakowało również sytuacji, gdy byliśmy pozytywnie zaskoczeni szybkim i pozytywnym załatwieniem danej sprawy.

Trzeba przyznać, że sporą odwagą wykazał się urząd dzielnicy na warszawskim Ursynowie. Ten daje bowiem możliwość interesariuszom na natychmiastową ocenę wizyty w urzędzie.

W połowie kwietnia Urząd Dzielnicy Ursynów poinformował, że daje możliwość prostej i szybkiej oceny takiej wizyty. W tym celu przy drzwiach wyjściowych zamontowano specjalną skrzynię z trzema przegródkami do oceny: pozytywnej, negatywnej, a także neutralnej. Wychodząc wystarczy wrzucić pobrany wcześniej numerek do konkretnej przegródki.

Rozwiązanie to ma pozwolić na bieżące monitorowanie satysfakcji mieszkańców warszawskiego Ursynowa z obsługi w urzędzie.

Cytowany w komunikacie ursynowskiego urzędu wiceburmistrz dzielnicy Jakub Berent zwraca uwagę, że dotychczas mieszkańcy nie mieli możliwości wyrażenia opinii o wizycie w tak prosty sposób, które nie angażuje ani czasu, ani uwagi. Jak mówi, do urzędu nagminnie wpływały pisma od mieszkańców, którzy byli bardzo zadowoleni, ale także od tych mniej rozentuzjazmowanych.

- Każdego miesiąca były to pojedyncze przypadki, a chcemy poznać opinię większej liczby mieszkańców – podkreśla wiceburmistrz Ursynowa.

Skrzynki wykonano z przezroczystego materiału, aby każdy odwiedzający urząd mógł zapoznać się z oceną jego pracy. Zastosowanie numerków ma pozwolić przełożonym wyjaśnić z pracownikami przyczynę negatywnej oceny, ale też docenić tych, którzy są oceniani pozytywnie.

Podejrzliwi mieszkańcy

Tymczasem na facebookowym profilu Urzędu Dzielnicy Ursynów pojawiają się opinie chwalące urząd za odwagę we wprowadzeniu tego rozwiązania. Nie brakuje jednak głosów, że nie warto wrzucać numerka do przegródki negatywnie oceniającej pracowników, gdyż ci właśnie po owym numerku ustalą, kto ich źle ocenił i w przyszłości będą się mścić.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]