BiznesINFO.pl
biedronka

Biznesinfo

W Biedronce zrobisz nie tylko zakupy. Możesz też wypożyczyć książkę

2 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

W wybranych sklepach Biedronki uruchamiane są kolejne wypożyczalnie książek dla dzieci. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się już w sierpniu 2022 roku. Minęło zaledwie pół roku, a usługa już jest dostępna w ponad 2 tys. placówek w całym kraju.

Jak działa Biedronkowa wypożyczalnia książek?

Dziecięca Biblioteka Biedronki — jak sama nazwa wskazuje — zawiera publikacje skierowane do najmłodszych czytelników. Wypożyczać mogą je posiadacze karty Moja Biedronka.

Chcąc wypożyczyć książkę, należy ją zeskanować przy kasie jak każdy inny produkt. Wówczas naliczona zostaje kaucja w wys. 3 zł za egzemplarz. W danym momencie można mieć wypożyczone maksymalnie dwie książki. Zwrotu należy dokonać do dwóch tygodni (później wypożyczenie kolejnej książki zostaje zablokowane).

materiały-prasowe-biedronka-biblioteka

Jeśli klient nie odda przedmiotu przez dwa miesiące, wówczas nie otrzyma zapłaconej wcześniej kaucji. Aby wypożyczyć kolejną książkę, musi się w takiej sytuacji skontaktować z Biurem Obsługi Klienta.

Czy Biedronki otworzą się w niedziele?

Na grafice promującej usługę czytamy, że książki można wypożyczać przez siedem dni w tygodniu. Portal money.pl zapytał przedstawiciela firmy, czy to oznacza, że sklepy będą otwarte również w niedziele niehandlowe.

materiały-prasowe-biedronka-wypozyczalnia

Podkreślamy, że sieć Biedronka zawsze stosuje się do obowiązujących w Polsce przepisów prawa, w tym do ustawy z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni — zapewnił Dominik Wolski, dyrektor działu prawnego sieci w komunikacje przesłanym do redakcji money.pl. Dodał również, że najbliższe niedzielne wypożyczenie książek będzie możliwe, zgodnie z prawem, 29 stycznia.

Tagi:

BiedronkahandelNiedziela handlowa

Maria Gil-SobczykAutor

Wydawca Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.gil-sobczyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka oferuje sprzęt elektroniczny w absurdalnie niskich cenach. Promocja od poniedziałku w sklepach

Czytaj więcej >

Handel

Niemiecki dyskont Woolworth wkracza do Polski. W tym roku pierwsze sklepy

Czytaj więcej >
Napoje energetyczne mogą być szkodliwe

Handel

Minister sportu Kamil Bortniczuk proponuje ograniczenie sprzedaży napojów energetycznych dla dzieci i młodzieży

Czytaj więcej >

Handel

Masło już dawno nie było tak tanie. Kaufland zdecydowanie prześcignął inne sklepy

Czytaj więcej >

Handel

Alarmująca sprzedaż popularnych „małpeczek”. Na horyzoncie widać zmiany

Czytaj więcej >

Handel

Kaufland płaci klientom, jeśli stoją w kolejce do kas dłużej niż 5 minut

Czytaj więcej >