BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

UberEats rozszerza swoją ofertę. Wchodzi do dwóch kolejnych dużych miast Polski

22 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

UberEats będzie dostępne w kolejnych dwóch miastach - w Olsztynie oraz Częstochowie. Użytkownicy aplikacji mogą korzystać teraz dostawy bezkontaktowej. Tym samym UberEats działa już w 22 miastach w Polsce.

UberEats w kolejnych polskich miastach

Dołączenie do usługi UberEats kolejnych miast sprawia, że w oferta aplikacji powiększyła się o 50 kolejnych lokali gastronomicznych. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, UberEats zyskało nowe restauracje z kuchnią polską, japońską czy włoską. Pojawiły się też specjały z regionów Ameryki Północnej. Aplikacja UberEats daje użytkownikom możliwość zamawiania jedzenie bez konieczności wyjścia z domu.

UberEats wprowadza nowe rozwiązania

UberEats zaznacza też, że ostatnio firma wprowadziła dużo rozwiązań, które mają zapewnić bezpieczeństwo dostaw oraz wsparcie lokalnych restauracji, dostawców i klientów. W ramach działań zdecydowano o zniesieniu opłaty aktywacyjnej dla nowo dołączających lokali, możliwość rozliczania płatności dziennie, a także wprowadzono opcję Pick Up - możliwość odbioru osobistego dla wszystkich restauracji, bez pobierania dodatkowych opłat.

UberEats wprowadził także dostawę bezkontaktową - kurierzy mogą zostawić zamówienie pod drzwiami lub w wyznaczonym miejscu, co zwiększa bezpieczeństwo zarówno dostawców, jak i klientów aplikacji.

Firma zwraca uwagę, że rozwój działalności UberEats na polskim rynku to szansa dla restauratorów, którzy w czasie pandemii nie tylko otrzymują dodatkowe możliwości realizowania zamówień, ale też dostęp do większej liczby klientów.

UberEats w już w 22 miastach w Polsce

Polscy konsumenci mogą korzystać UberEats już od ponad trzech lat. Pierwszym polskim miastem, gdzie wprowadzono UberEats, była Warszawa. Aktualnie usługa działa w 22 miastach na terenie całej Polski.

Poza Warszawą UberEats działa także w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Łodzi, Katowicach, Lublinie, Bydgoszczy, Toruniu, Gliwicach, Sosnowcu, Zabrzu, Białymstoku, Szczecinie, Rzeszowie, Kielcach, Radomiu, Olsztynie i Częstochowie.

W sumie na świecie UberEats działa w ponad 6 tys. miast, w 45 krajach na całym świecie. Aplikacja daje konsumentom możliwość zamawiania jedzenia z ponad 400 tys. lokali gastronomicznych.

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biedronka przygotowała się na Black Friday. Klienci znów ustawią się w kolejkach

Czytaj więcej >
kolejka

Handel

Polacy znaleźli sposób na inflację. Starają się kupować konkretne produkty

Czytaj więcej >

Handel

Biedronka kusi klientów niskimi cenami. Jednak już za chwilę ulubione promocje się kończą

Czytaj więcej >
lidl

Handel

Lidl rzuca na półki prawdziwe hity, ale tylko dzisiaj. Sieć poinformowała klientów

Czytaj więcej >
Rossmann i Kolporter

Handel

Rossmann przygotował wielki prezent dla klientów. Dostaniesz go bezpłatnie w salonikach Kolporter

Czytaj więcej >
ważne

Handel

RMF: Rząd wprowadzi maksymalną marżę dla stacji benzynowych

Czytaj więcej >