Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > UberEats rozszerza swoją ofertę. Wchodzi do dwóch kolejnych dużych miast Polski
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.04.2020 02:00

UberEats rozszerza swoją ofertę. Wchodzi do dwóch kolejnych dużych miast Polski

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

UberEats w kolejnych polskich miastach

Dołączenie do usługi UberEats kolejnych miast sprawia, że w oferta aplikacji powiększyła się o 50 kolejnych lokali gastronomicznych. Jak podaje portal wiadomoscihandlowe.pl, UberEats zyskało nowe restauracje z kuchnią polską, japońską czy włoską. Pojawiły się też specjały z regionów Ameryki Północnej. Aplikacja UberEats daje użytkownikom możliwość zamawiania jedzenie bez konieczności wyjścia z domu.

UberEats wprowadza nowe rozwiązania

UberEats zaznacza też, że ostatnio firma wprowadziła dużo rozwiązań, które mają zapewnić bezpieczeństwo dostaw oraz wsparcie lokalnych restauracji, dostawców i klientów. W ramach działań zdecydowano o zniesieniu opłaty aktywacyjnej dla nowo dołączających lokali, możliwość rozliczania płatności dziennie, a także wprowadzono opcję Pick Up - możliwość odbioru osobistego dla wszystkich restauracji, bez pobierania dodatkowych opłat.

UberEats wprowadził także dostawę bezkontaktową - kurierzy mogą zostawić zamówienie pod drzwiami lub w wyznaczonym miejscu, co zwiększa bezpieczeństwo zarówno dostawców, jak i klientów aplikacji.

Firma zwraca uwagę, że rozwój działalności UberEats na polskim rynku to szansa dla restauratorów, którzy w czasie pandemii nie tylko otrzymują dodatkowe możliwości realizowania zamówień, ale też dostęp do większej liczby klientów.

UberEats w już w 22 miastach w Polsce

Polscy konsumenci mogą korzystać UberEats już od ponad trzech lat. Pierwszym polskim miastem, gdzie wprowadzono UberEats, była Warszawa. Aktualnie usługa działa w 22 miastach na terenie całej Polski.

Poza Warszawą UberEats działa także w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Łodzi, Katowicach, Lublinie, Bydgoszczy, Toruniu, Gliwicach, Sosnowcu, Zabrzu, Białymstoku, Szczecinie, Rzeszowie, Kielcach, Radomiu, Olsztynie i Częstochowie.

W sumie na świecie UberEats działa w ponad 6 tys. miast, w 45 krajach na całym świecie. Aplikacja daje konsumentom możliwość zamawiania jedzenia z ponad 400 tys. lokali gastronomicznych.