BiznesINFO.pl
maseczka na ulicy

Biznesinfo

Twardy lockdown nie jest wykluczony. Minister Zdrowia zabrał głos

30 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Joanna Leja

Adam Niedzielski pytany o twardy lockdown zaznaczył, że niczego nie można wykluczyć. W Radiu ZET minister zdrowia został zapytany także o zapowiadane obowiązkowe szczepienia służb mundurowych i nauczycieli.

To nie jest tak, że możemy sobie działać w konwencji, że mamy pomysł i natychmiast go wdrażamy – powiedział minister o obowiązku szczepień. Minister podał i skomentował najnowsze dane epidemiczne z kraju.

Nowy rejestr już działa

Na zgłoszenie wymiany pieca w domu tylko dwa tygodnie. Potem nawet 5 tys. zł kary

CZYTAJ DALEJ

Dzisiejsze statystyki to z jednej strony kontynuacja spadkowego trendu, jeśli chodzi o liczbę zakażeń. Mamy tych zakażeń 14 350. To mniej więcej 15,16 procent mniej niż tydzień temu. Z drugiej strony liczba zgonów jest cały czas bardzo wysoka. Dziś to 709 (zgonów), ale tutaj chcę powiedzieć, że my dokładnie analizujemy strukturę zgonów i te proporcje są coraz bardziej stabilne: cały czas widzimy, że mniej więcej 75 procent to osoby niezaszczepione, a wśród zaszczepionych ponad 70 procent to osoby obciążone wielochorobowością – podał w Radiu ZET szef resortu zdrowia.

Twardy lockdown w Polsce?

Minister zapytany o to, czy wyklucza możliwość wprowadzenia twardego lockdownu, Niedzielski podkreślił, że "nie można niczego wykluczyć, ponieważ w tej chwili za mało wiemy na temat omikrona oraz jego charakterystyki, jeśli chodzi o zakaźność i zjadliwość".

Szef resortu poinformował również, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać, wcześniej mogą zostać wprowadzone dodatkowe restrykcje.

Tagi:

KoronawirusObostrzeniaminister zdrowiaNFZsłużba zdrowiazdrowie

Joanna LejaAutor

Redaktorka Biznesinfo. Wcześniej związana z takimi redakcjami jak bankier.pl, money.pl i wroclaw.pl. Poza śledzeniem najważniejszych wydarzeń, fotografuje z ziemi i z przestrzeni powietrznej. Absolwentka komunikacji korporacyjnej i public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Dziennikarstwa i public relations na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Paliwo samochodowe – rodzaje, właściwości, charakterystyka

Polska i Świat

Węgierska firma w końcu wchodzi do Polski. Pierwszy punkt już działa

Czytaj więcej >

Polska i Świat

"Chleb grozy”. Nie brakuje w Polsce miejsc, gdzie za chleb zapłacisz 32 złote

Czytaj więcej >
wikimedia.org

Polska i Świat

Sankcje nie rujnują rosyjskiej gospodarki. Rosja odnotowała rekordową nadwyżkę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Poseł PiS zarobił 13 tys. zł za pięć minut pracy w podkomisji sejmowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Rekordowa sprzedaż polskich jabłek. Nie jest to jednak powód do radości

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym

Polska i Świat

Polski producent soków ogłosił upadłość. Firma idzie pod młotek

Czytaj więcej >