TVP otrzyma prawie 2 mld zł
wikimedia/Drozdi-Pn
Autor Radosław Święcki - 7 Marca 2020

TVP jednak może liczyć na pieniądze. Miliardy popłyną z budżetu do telewizji

TVP otrzyma blisko 2 mld zł! Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek wieczorem nowelizację ustawy abonamentowej, która zakłada przyznanie rekompensaty TVP i Polskiemu Radiu.

Decyzję w sprawie nowelizacji ustawy abonamentowej prezydent Andrzej Duda ogłosił w piątek późnym wieczorem, na 1,5 godziny przed końcem ustawowego terminu, w którym musiał podjąć decyzję w tej sprawie.

Polacy znaleźli wielki skarb. Takiego znaleziska nikt się nie mógł spodziewaćPolacy znaleźli wielki skarb. Takiego znaleziska nikt się nie mógł spodziewaćCzytaj dalej

Uzasadniając swoją decyzję prezydent podkreślił, że bez przyznanych środków działalność regionalnych ośrodków TVP i regionalnych stacji Polskiego Radia będzie ograniczona do minimum.

Andrzej Duda nie krył, że przy podejmowaniu decyzji brał pod uwagę spory towarzyszące w ostatnim czasie TVP.

Biedronka ze specjalną promocją na Dzień Kobiet. Nie wszystkim paniom się spodobaBiedronka ze specjalną promocją na Dzień Kobiet. Nie wszystkim paniom się spodobaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Przykre wieści z Watykanu. Potwierdzono przypadek zakażenia

Prezydentowi podczas ogłaszania decyzji towarzyszyli premier Mateusz Morawiecki, szef KRRiTV Witold Kołodziejski, a także szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

TVP bez Kurskiego

Ten ostatni ogłosił w trakcie konferencji, że w korespondencyjnym głosowaniu RMN zdecydowała o odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Czabański zaznaczył, że za dymisją Kurskiego zagłosowało czworo z pięciorga członków Rady Mediów Narodowych (z ustaleń portalu Wirtualne Media wynika, że późnym wieczorem swój głos przesłała ostatnia osoba, która też opowiedziała się za dymisją Kurskiego).

Kilka godzin wcześniej Kurski wystosował do prezydenta Andrzeja Dudy list, w którym napisał: “W imię dobra Telewizji Polskiej, interesu publicznego, a także w zgodzie z wartościami, którymi służyłem przez całe życie - oddaję się do dyspozycji Pana Prezydenta”.

Przypomnijmy, że według portalu Wirtualna Polska prezydent Andrzej Duda miał zażądać od prezesa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego odwołania Kurskiego w zamian za podpisanie nowelizacji ustawy abonamentowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News