Trzynastki otrzymała już część emerytów, ale ponad 3 mln jeszcze czeka
pixabay/5239640
Autor Radosław Święcki - 18 Kwietnia 2020

Nie wszyscy dostali jeszcze trzynastki. Na pieniądze wciąż czeka 3,3 mln Polaków

Trzynaste emerytury otrzymało już ok. 6,5 mln emerytów – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na trzynastki wciąż czeka 3,3 mln seniorów.

Trzynastki trafia do prawie 10 mln emerytów

Na trzynastki przeznaczono łącznie 11,7 mld zł. Świadczenie ma trafić w kwietniu do 9,8 mln emerytów. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapewnia, że wypłata trzynastych emerytur nie jest w żaden sposób zagrożona w związku z panującą epidemią koronawirusa.

- Trzynaste emerytury zostaną wypłacone zgodnie z planem i nie ma powodu do obaw – powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

RMF FM: Ceny maseczek w sklepach za wysokie. Rząd wprowadzi regulacjęRMF FM: Ceny maseczek w sklepach za wysokie. Rząd wprowadzi regulacjęCzytaj dalej

Szefowa MRPiPS podkreśliła, że środki trafiają do emerytów i rencistów razem z kwietniową emeryturą lub rentą, zawsze w terminie płatności świadczenia.

- Nie trzeba składać żadnego wniosku – jeżeli dana osoba ma prawo do świadczenia na dzień 31 marca 2020 r., to na pewno otrzyma trzynastą emeryturę – powiedziała Maląg.

Włoski ekspert WHO ma bardzo złe wieści. Druga fala wirusa pewna, jeszcze w tym rokuWłoski ekspert WHO ma bardzo złe wieści. Druga fala wirusa pewna, jeszcze w tym rokuCzytaj dalej

Nie wszyscy jeszcze dostali

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowała, że świadczenie otrzymało dotychczas 6,5 mln emerytów i rencistów na łączną kwotę 7,8 mld zł. Oznacza to, że środków nie otrzymało jeszcze 3,3 mln seniorów.

Kwota świadczenia to 1200 zł brutto. W większości przypadków – jak przypomina PAP - potrącona zostanie zaliczka na podatek dochodowy, a także składkę zdrowotną. Tym samym większość seniorów otrzyma „na rękę” 981 zł.

W przypadku renty rodzinnej, którą pobiera kilka osób, przysługuje jedna trzynastka - podzielona w równych częściach na każdą uprawnioną osobę. Na przykład, jeśli jedną rentę rodzinną pobierają dwie osoby, to każda otrzyma po 600 zł brutto.

Warto podkreślić, że trzynastki nie podlegają zajęciom komorniczym, nawet jeśli trafiają na konto bankowe.

Brak maseczki jak złamanie kwarantanny. Grzywna jest olbrzymiaBrak maseczki jak złamanie kwarantanny. Grzywna jest olbrzymiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto nie musi zasłaniać ust? Jest najnowszy rządowy dokument, wszystko wyjaśnia
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News