Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Truskawki z Polski pojawiają się już w sklepach. Można je łatwo odróżnić od zagranicznych
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 24.04.2021 02:00

Truskawki z Polski pojawiają się już w sklepach. Można je łatwo odróżnić od zagranicznych

Truskawki z polskich upraw są już dostępne w sklepach
Jakub Kaminski/East News

Truskawki zaczynają coraz częściej pojawiać się w sklepach. Wszystko dzięki temu, że polscy plantatorzy truskawek szklarniowych rozpoczęli zbiory i zachęcają do kupowania krajowych owoców.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie znajdziemy polskie truskawki

  • Dlaczego kupując polskie truskawki chronisz środowisko

  • Jak odróżnić polskie truskawki od importowanych

Truskawki z polskich plantacji już w sklepach

Miłośnicy truskawek mają spore powody do radości. Uwielbiane przez wielu owoce zaczęły pojawiać się w sklepach.

Wiesława i Zenon Janiaków, pionierzy uprawy szklarniowych powiedzieli w rozmowie z portalem Sady i Ogrody, że chcieliby, by jak najwięcej Polaków dowiedziało się o tym, że polskie truskawki są dostępne w sklepach już na początku wiosny. Ich zdaniem warto ich spróbować, ponieważ nie odstają smakiem od truskawek uprawianych na polach.

Kupując polskie truskawki chronimy środowisko

Truskawki dostępne w sklepach całym rokiem pochodzą m.in. z Hiszpanii, jednak jeśli tylko są dostępne owoce z Polski - warto je kupować zamiast importowanych. 

Warto pamiętać, że hiszpańskie truskawki muszą przebyć sporą drogę, by dotrzeć do Polski. Taki transport nie jest przecież obojętny dla środowiska.

Jak odróżnić polskie truskawki od importowanych

Truskawki polskie trudno odróżnić od hiszpańskich sugerując się jedynie wyglądem, dlatego warto czytać informacje dostępne na etykietach. Zgodnie z prawem, każdy sprzedawca musi umieścić informację o pochodzeniu produktu na opakowaniu.

Zbiory truskawek zaczynają się także w Niemczech, jednak w związku z przymrozkami ich zbiory nie będą zbyt udane. W podobnej sytuacji są plantatorzy z Włoch.

Najbardziej owocne zbiory, jak podaje money.pl, trafiły się w Hiszpanii, jednak tam sezon na truskawki właśnie dobiegł końca.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi: