Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Toyota wzywa swoich klientów do serwisów. Przejrzeć trzeba aż 17 tys. samochodów
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:57

Toyota wzywa swoich klientów do serwisów. Przejrzeć trzeba aż 17 tys. samochodów

Toyota apeluje do kierowców swoich aut. Trzeba zgłosić się do warsztatu.
https://pixabay.com/Guido1982

Toyota wzywa swoich klientów 

Toyota wzywa swoich klientów do warsztatów. Wszystko związane jest związane z niekontrolowaną utratą mocy. Usterki zostały wykryte w hybrydowych modelach prius i auris hv, które zostały wyprodukowane w Japonii i Wielkiej Brytanii pomiędzy 10 marca 2014 r. a 30 listopada 2018 r. Właściciele wadliwych modeli zostali wezwani listownie do stawienia się w autoryzowanych serwisach Toyoty, gdzie owa usterka zostanie naprawiona - podaje bankier.pl.

Toyota wysłała zawiadomienie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że do nagłej utraty mocy może dojść kiedy kierowca będzie cały czas ruszał przy użyciu niemal pełnego otwarcia przepustnicy, a następnie zwiększał przyspieszenie aż do pełnego otwarcia przepustnicy. Co więcej, podczas gwałtownego przyspieszania, które spowoduje awarię tranzystorów, istnieje możliwość wygenerowania zbyt wysokiego napięcia elektrycznego.

Toyota i Mercedes w tarapatach

Nie tylko właściciele Toyot, ale także i Mercedesów mają problem. Właściciele dostawczych mercedesów vito (klasa v, typ 447) muszą zgłosić się do warsztatów w związku z wyciekiem paliwa, do którego może dochodzić - podaje bankier.pl.

W Polsce kontrolą naprawczą objętych jest 16 910 aut marki Toyota oraz 954 Mercedesy.

Tagi: motoryzacja