Autoklaw enbio
https://www.enbio.com
Autor Redakcja BiznesInfo - 17 Września 2020

Urządzenie, które wyznacza trendy w każdym profesjonalnym salonie, studiu i gabinecie

Jesteś kosmetyczką, tatuatorem, fryzjerem lub stomatologiem? Przeczytaj, dlaczego musisz mieć to urządzenie, zanim ubiegnie cię twoja konkurencja. Sprawdź, jak znaleźć się na mapie bezpiecznych salonów.

Jeśli prowadzisz lub zamierzasz otworzyć nowy zakład, to na pierwszym miejscu powinna stać jakość twoich usług, a na drugim, związania bezpośrednio z jakością, opinia klientów. Podstawą w każdym gabinecie czy salonie jest wzorowa czystość i znajomość zasad higieny, dlatego na wyposażeniu musi znaleźć się sterylizator (autoklaw).

Jaki sterylizator (autoklaw) wybrać?

Wybór najlepszego sprzętu do sterylizacji narzędzi i przyrządów nie powinien wynikać ze strachu przed Sanepidem. Powinniśmy kierować się troską o bezpieczeństwo naszych klientów. Szczególnie podczas epidemii koronawirusa, świadomość zagrożeń znacznie wzrosła, przez co zwraca się jeszcze większą uwagę na standardy.

To oczywiste, że bezpieczeństwo i zdrowie od zawsze były najważniejsze, ale w czasie epidemii koronawirusa, twoi klienci stali się jeszcze bardziej wymagający. Wybór certyfikowanego urządzenia z atestami dla wyrobów medycznych nie tylko pozwoli przejść pozytywnie kontrole Sanepidu, lecz także zapewni największą ochronę przez wirusami, grzybami i bakteriami.

Przed jakimi zagrożeniami chroni autoklaw?

Najwyższej jakości autoklaw (sterylizator) klasy B, dzięki zaawansowanej technologii wykorzystującej wysoką temperaturę i ciśnienie, eliminuje z powierzchni sterylizowanych narzędzi:

 • bakterie (gronkowce i paciorkowce),
 • wirusy (wywołujące zakażenia WZW typu B i C, HPV, HIV),
 • pasożyty,
 • grzyby pasożytnicze.

Klasy i certyfikaty autoklawów

Wyróżnia się trzy klasy sterylizatorów. Czym różnią się od siebie sterylizatory klasy N, S i B? Jakiej klasy urządzenia wymagane są w salonach kosmetycznych, zakładach fryzjerskich, studiach tatuażu i gabinetach stomatologicznych? Jakie wymagania musimy spełnić, aby Sanepid nie miał zastrzeżeń i nie znalazł powodów do nałożenia kar lub zamknięcia zakładu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na stronie enbio.com

Nie wszystkie dostępne na rynku urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty. Niektóre są niewystarczające, aby gabinet przeszedł kontrolę Sanepidu. Jeżeli otwierasz nowy salon i nie masz doświadczenia w wyborze sterylizatora, możesz się bardzo zawieść próbując nierozsądnie redukować koszty.

Inwestycja w wysokiej klasy narzędzia i urządzenia to nie jest marnowanie pieniędzy, ale sprytne zarządzanie budżetem.

Szybkość i skuteczność autoklawów

Poza budowaniem i wzmocnieniem świetnej opinii, możesz ułatwić pracę sobie i swoim pracownikom. Mając na wyposażeniu najszybszy na rynku autoklaw, oszczędzasz czas i optymalizujesz proces sterylizacji. Wybierając model sterylizatora, zwróć uwagę na to ile kompletów przyrządów zmieści się do jednorazowego cyklu, a także ile czasu potrzeba na przeprowadzenie pełnego procesu. Wiodący na rynku autoklaw Enbio S >zobacz produkt< przygotuje narzędzia w 7 minut, a jego cicha praca nie będzie przeszkadzała ani tobie, ani twoim klientom.

Mądra inwestycja

Najlepszym sposobem na oszczędności w firmie jest zakup najlepszej jakości sprzętu w promocyjnej cenie. Producent sterylizatorów Enbio często oferuje najszybsze certyfikowane urządzenia z atrakcyjną zniżką i z możliwością rozłożenia płatności na wygodne raty 0%. Możesz też wziąć autokar Enbio w leasing, dzięki czemu będziesz mieć na wyposażeniu najwyższej klasy sprzęt już za 114,04 zł miesięcznie.

Polski producent z 25 letnim doświadczeniem zdobył zaufanie w całej Europie oraz zyskuje na popularności i renomie w USA i Azji. Urządzenia produkowane są w Szwajcarii, Niemczech i w Polsce.

Estetyka

Warto wybrać urządzenie tak zaprojektowane, żeby przy zachowaniu możliwie niewielkich rozmiarów wysterylizować zadowalającą nas ilość narzędzi. Autoklaw Enbio Pro >zobacz produkt< potrafi jednocześnie sterylizować aż 16 pakietów narzędzi.

Możesz dodatkowo wyróżnić swój salon wybierając designerską wersję autoklawu w kolorowej obudowie. Podkreśl swój styl i charakter twojego studia.

Autoklaw Enbio w designerskich kolorach

Autoklaw Enbio – rekomendacja Redakcji:

Dlaczego firma Enbio zdobyła zaufanie i popularność wśród renomowanych specjalistów? Autoklaw Enbio jest ceniony przede wszystkim dlatego, że:

 • posiada certyfikat wyrobów medycznych i spełnia 100% wymagań Sanepidu >dokumentacja<,
 • jest najszybszym urządzeniem dostępnym aktualnie na rynku – Autoklaw Enbio S >zobacz produkt< przygotuje narzędzia w 7 minut,
 • Autoklaw Enbio Pro >zobacz produkt< potrafi jednocześnie sterylizować aż 16 pakietów narzędzi,
 • możemy sterylizować przyrządy umieszczone w urządzeniu luzem lub w pakietach,
 • Autoklaw Enbio jest łatwy w obsłudze i daje do wyboru trzy programy sterylizacji,
 • stosunkowo niska cena adekwatna do najwyższej jakości sprzętu,
 • w przypadku konieczności serwisowania urządzenia otrzymamy na czas usługi urządzenie zastępcze,
 • łatwa dokumentacja procesów sterylizacji (pamięć USB lub wydruk z wbudowanej drukarki),
 • urządzenie jest ciche i kompaktowe,
 • urządzenia Enbio S produkowane są aż w pięciu kolorach.

Jeśli przystąpisz do akcji #enbiosafe, to twój gabinet lub zakład zostanie umieszczony na mapie bezpiecznych salonów

mapa bezpiecznych salonów Europa

mapa bezpiecznych salonów Polska

mapa bezpiecznych salonów Warszawa

Więcej na temat akcji #enbiosafe dowiesz się >tutaj<

Ciekawostka: Największy na świecie autoklaw ważył 165 ton, miał 27 metrów długości i średnicę 6,5 metra. Źródło: Wikipedia


Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News