500 zł premii na pożegnanie od Tesco
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 20 Listopada 2020

500 złotych premii na pożegnanie. Jedna z sieci handlowych przygotowała niespodziankę

To swoisty prezent na pożegnanie. Pracownicy wycofującej się z Polski sieci Tesco otrzymają 500 zł premii. Sieć tłumaczy, że to z jednej strony świąteczna niespodzianka, z drugiej podziękowanie za pracę w okresie pandemii.

Tesco nagradza pracowników

Wycofujące się z Polski Tesco zdąży jeszcze nagrodzić swoich pracowników. Chodzi zarówno o osoby pracujące w sklepie jak i dystrybucji, którym przyznane ma być 500 zł premii. Sieć tłumaczy, że to z jednej strony nagroda finansowa dla pracowników z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, ale jednocześnie podziękowanie za pracę w trudnym okresie pandemii koronawiursa.

- Koniec roku to bez wątpienia czas większych wydatków. Mając na uwadze trudną sytuację wielu polskich rodzin, które na własnej skórze doświadczyły skutków pandemii, w tym roku przygotowaliśmy dla naszych pracowników sklepów oraz działów dystrybucji dodatkową nagrodę. Wierzymy, że pozwoli im ona jeszcze lepiej przygotować się do nadchodzącego okresu świątecznego – mówi cytowana przez serwis Bankier.pl Joanna Lenartowicz, Manager Personalny Tesco Polska.

Pracownicy Tesco będą mogli skorzystać również z podwójnej zniżki pracowniczej na zakupy w sklepach sieci. Przez pięć dni zniżka umożliwi zakupy z 20 proc. rabatem. Tesco przypomina również, że w okresie pandemii pracownicy z grupy ryzyka zakażenia koronawirusem mogli skorzystać z dodatkowych płatnych dni wolnych.

Przypomnijmy, że wiosną tego roku Tesco podniósł wynagrodzenia swoim pracownikom. Jak informowali wówczas funkcjonujący w polskim oddziale związkowcy, miesięczne wynagrodzenia w sklepach oraz w centrach dystrybucji wzrosły średnio o ok 6 proc. brutto w przeliczeniu na pełny etat.

Emigracja słabnie, Polacy wracają z pracy za granicą. Tylko z jednego kraju w 2 lata wróciło 115 tys. PolakówEmigracja słabnie, Polacy wracają z pracy za granicą. Tylko z jednego kraju w 2 lata wróciło 115 tys. PolakówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę
  2. Niewiarygodne, w jakich warunkach Czarnecki odebrał połączenie od Polsatu. Internet nie zapomni
  3. Sejm buduje potężną bramę. Chcą odgrodzić się od swoich obywateli i ochronić przed demonstrantami

Tesco opuszcza Polskę

Choć władze Tesco podkreślają, że premia dla pracowników ma związek z nadchodzącymi świętami i docenieniem za pracę w okresie pandemii, śmiało można stwierdzić, że mamy do czynienia z nagrodą finansową na pożegnanie. Jak wiadomo od dłuższego czasu brytyjska sieć stopniowo wycofuje się z Polski.

W czerwcu tego roku Tesco ogłosiło, że sprzedaje swoje sklepy, centra dystrybucji, a także główną siedzibą. Poinformowano również, że nabywcą będzie firma Salling Group, do której należy sieć sklepów Netto. Transakcja dotyczy konkretnie 301 sklepów, a wpływy netto z owej transakcji to prawie 820 mln zł.

- Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce – pisała wówczas sieć.

Tymczasem z końcem października swoją działalność zakończył funkcjonujący od 2012 roku serwis E-zakupy Tesco. - Decyzja o zamknięciu E-zakupów Tesco nie była łatwa. Od początku istnienia usługi robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym klientom z jednej strony najwyższej jakości produkty, a z drugiej – łatwe i wygodne zakupy. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tej drodze: naszym Pracownikom – za ich zaangażowanie i Klientom – za zaufanie i to, że przez wszystkie te lata byli z nami – mówił cytowany w komunikacie sieci Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Od 2012 roku jak podaje w komunikacie Tesco zrealizowano ponad 8 mln zamówień, za pośrednictwem których dostarczono klientom ponad 400 milionów produktów o łącznej wadze przekraczającej 300 tys. ton.

Nauczyciele masowo na zwolnienie lekarskie. Liczba L4 wzrosła dwukrotnieNauczyciele masowo na zwolnienie lekarskie. Liczba L4 wzrosła dwukrotnieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. WHO: lockdowny nie byłyby potrzebne. Pod warunkiem zastosowania się do jednego wymogu
  5. 500 złotych premii na pożegnanie. Jedna z sieci handlowych przygotowała niespodziankę
  6. Anna Lewandowska ofiarą hejtu. Wszystko przez nagranie, pojawiły się słowa o "babie sprzedajającej spocony sweter"
  7. Lepsze niż chipsy i frytki razem wzięte. Doskonały przepis na chrupiące pieczone ziemniaki
W Polsce rośnie sieciówkowe monstrum. Dyskonty mają się czego obawiaćW Polsce rośnie sieciówkowe monstrum. Dyskonty mają się czego obawiaćCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News