Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > 500 złotych premii na pożegnanie. Jedna z sieci handlowych przygotowała niespodziankę
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:40

500 złotych premii na pożegnanie. Jedna z sieci handlowych przygotowała niespodziankę

500 zł premii na pożegnanie od Tesco
eastnews/Arkadiusz Ziolek

Tesco nagradza pracowników

Wycofujące się z Polski Tesco zdąży jeszcze nagrodzić swoich pracowników. Chodzi zarówno o osoby pracujące w sklepie jak i dystrybucji, którym przyznane ma być 500 zł premii. Sieć tłumaczy, że to z jednej strony nagroda finansowa dla pracowników z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, ale jednocześnie podziękowanie za pracę w trudnym okresie pandemii koronawiursa.

- Koniec roku to bez wątpienia czas większych wydatków. Mając na uwadze trudną sytuację wielu polskich rodzin, które na własnej skórze doświadczyły skutków pandemii, w tym roku przygotowaliśmy dla naszych pracowników sklepów oraz działów dystrybucji dodatkową nagrodę. Wierzymy, że pozwoli im ona jeszcze lepiej przygotować się do nadchodzącego okresu świątecznego – mówi cytowana przez serwis Bankier.pl Joanna Lenartowicz, Manager Personalny Tesco Polska.

Pracownicy Tesco będą mogli skorzystać również z podwójnej zniżki pracowniczej na zakupy w sklepach sieci. Przez pięć dni zniżka umożliwi zakupy z 20 proc. rabatem. Tesco przypomina również, że w okresie pandemii pracownicy z grupy ryzyka zakażenia koronawirusem mogli skorzystać z dodatkowych płatnych dni wolnych. 

Przypomnijmy, że wiosną tego roku Tesco podniósł wynagrodzenia swoim pracownikom. Jak informowali wówczas funkcjonujący w polskim oddziale związkowcy, miesięczne wynagrodzenia w sklepach oraz w centrach dystrybucji wzrosły średnio o ok 6 proc. brutto w przeliczeniu na pełny etat.

Tesco opuszcza Polskę

Choć władze Tesco podkreślają, że premia dla pracowników ma związek z nadchodzącymi świętami i docenieniem za pracę w okresie pandemii, śmiało można stwierdzić, że mamy do czynienia z nagrodą finansową na pożegnanie. Jak wiadomo od dłuższego czasu brytyjska sieć stopniowo wycofuje się z Polski.

W czerwcu tego roku Tesco ogłosiło, że sprzedaje swoje sklepy, centra dystrybucji, a także główną siedzibą. Poinformowano również, że nabywcą będzie firma Salling Group, do której należy sieć sklepów Netto. Transakcja dotyczy konkretnie 301 sklepów, a wpływy netto z owej transakcji to prawie 820 mln zł.

- Uważamy, że ta transakcja to najlepszy sposób zabezpieczenia przyszłości firmy dla naszych pracowników i klientów w Polsce – pisała wówczas sieć.

Tymczasem z końcem października swoją działalność zakończył funkcjonujący od 2012 roku serwis E-zakupy Tesco. - Decyzja o zamknięciu E-zakupów Tesco nie była łatwa. Od początku istnienia usługi robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym klientom z jednej strony najwyższej jakości produkty, a z drugiej – łatwe i wygodne zakupy. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tej drodze: naszym Pracownikom – za ich zaangażowanie i Klientom – za zaufanie i to, że przez wszystkie te lata byli z nami – mówił cytowany w komunikacie sieci  Martin Behan, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Od 2012 roku jak podaje w komunikacie Tesco zrealizowano ponad 8 mln zamówień, za pośrednictwem których dostarczono klientom ponad 400 milionów produktów o łącznej wadze przekraczającej 300 tys. ton.

Tagi: Tesco