Tesco może wycofać się z Polski
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Października 2019

Dramat Tesco. Może całkowicie zniknąć z rynku

Sieć Tesco może wycofać się z Polski - informuje Bloomberg. Władze angielskiej spółki rozważają sprzedaż polskiego oddziału firmy. Tesco nie radzi sobie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tesco może wycofać się z Polski

O tym, że Tesco planuje wycofać się z polskiego rynku mówi się od jakiegoś czasu. Sytuacja angielskiej spółki w Europie Środkowo-Wschodniej nie jest dobra - firma rozważała wycofanie się z tego regionu już cztery lata temu. Pomimo, że ostatecznie do tego nie doszło, to w międzyczasie wydarzyło się sporo. Firma notowała duże straty i spadki sprzedaży. Poza tym Tesco masowo zwalniało pracowników. Prognozy finansowe również nie są dobre. Widmo wycofania się z krajów wschodniej Europy, w tym Polski jest coraz większe.

Rewolucja emerytalna. Przejdziesz na nią już nawet w wieku 53 latRewolucja emerytalna. Przejdziesz na nią już nawet w wieku 53 latCzytaj dalej

Tesco jeszcze nie podjęło decyzji

Zgodnie z informacjami agencji Bloomberg plany wycofania się z tego regionu są jeszcze na bardzo wczesnym etapie i niekoniecznie muszą zostać wcielone w życie - decyzja jeszcze nie zapadła.

Polska jest wyjątkowo niewdzięcznym rynkiem dla angielskiej sieci. Spośród wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej wypada najgorzej. W 2018 roku spółka zanotowała w Polsce stratę opiewającą na 11 mln funtów. Mimo, że sprzedaż w tym regionie w zeszłym roku obniżyła się o ok. 2 proc., to lepsze rezultaty Tesco notowało chociażby w Czechach, na Węgrzech i Słowacji.

Rewolucja w Kodeksie pracy. Zmiany dotyczą zwolnień pracownikówRewolucja w Kodeksie pracy. Zmiany dotyczą zwolnień pracownikówCzytaj dalej

Tesco dalej likwiduje sklepy w Polsce

Latem tego roku angielska sieć poinformowała o grupowych zwolnieniach swoich pracowników. Przyczyną była likwidacja kolejnych sklepów. Najpierw zamknięto placówki w Nowym Sączu, Rudzie Śląskiej, Starogardzie Gdańskim i Olsztynie. Potem doszło do likwidacji marketów w Rzeszowie, Gliwicach, Tychach i Żarach. Zamknięte zostało również centrum dystrybucyjne w Komornikach pod Poznaniem.

W konsekwencji pracę straciło ok. 2 tys. pracowników w Polsce. Redukcje kadr mają potrwać do końca października. Następne likwidowane sklepy m.in. we Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku i Warszawie ma przejąć niemiecka sieć Kaufland.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Polski aktor po latach dowiedział się, że wychowuje nie swoje dziecko. ”Dostałem niezłą lekcję od życia”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News