Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Umowa Cywilnoprawna

Umowa Cywilnoprawna

pieniądze
18.04.2024 15:16 Niższe pensje dla pracujących na umowie zleceniu. Znamy wyliczenia

Wkrótce wejdą w życie duże zmiany dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia. Wszystkie umowy cywilnoprawne mają podlegać składkom na ubezpieczenia społeczne. Oznacza to, że wynagrodzenia takich osób będą niższe. Są konkretne wyliczenia.

dokumenty, laptop, mężczyzna
16.04.2024 14:49 Rewolucyjne zmiany dla milionów Polaków. Od stycznia pensje będą niższe

Całe mnóstwo Polaków jest zatrudnionych na podstawie umowy - zlecenia. Okazuje się, że ci pracownicy wkrótce mogą się spodziewać rewolucyjnych zmian. Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2025 roku ich pensje będą niższe. O co dokładnie chodzi? 

Praca w biurze
27.12.2023 10:39 UE wprowadza rewolucyjne zmiany. Dotyczą zatrudniania pracowników. Czy to definitywny koniec "śmieciówek"?

Rada Unii Europejskiej i Parlament Europejski doszły do wstępnego porozumienia w sprawie domniemania etatu. Głównie chodzi o wybrane grupy pracowników, choć w Polsce zmiany mogą dotknąć także szersze grono osób. 

Mateusz Morawiecki
16.03.2023 13:20 Oskładkowanie umów zleceń. Zmiany wpłyną na wysokość pensji Polaków

Rząd planuje objąć wszystkie umowy zlecenie składkami na ubezpieczenie społeczne. Dla pracodawców może być to jednak jedynie dodatkowy koszt.

Biznesinfo
29.05.2021 02:00 Opodatkowanie umów cywilnoprawnych – kompendium wiedzy

Umowa zlecenie czy o dzieło stają się coraz bardziej popularnymi formami zawierania współpracy. Szczególnie częste okazują się być przy współpracy z freelancerami, którzy nie są pracownikami naszej firmy. Jak w tym przypadku wygląda opodatkowanie umów cywilnoprawnych?

jarmoluk, pixabay
16.05.2021 02:00 Umowy śmieciowe do likwidacji. Polski Ład zmieni przepisy pracy

Polski Nowy Ład już po chwili od ogłoszenia został przez jednych został okrzyknięty prawdziwą rewolucją, a przez innych stosem obietnic. Jednym z założeń nowego porządku w Polsce jest likwidacja umów śmieciowych. Nie jest on wcale nowy, ale czy zostanie zrealizowany?Z tego artykułu dowiesz się:Czym są umowy śmieciowe i dlaczego są solą w oku PolskiKtóre partie polityczne zabiegają o ich likwidacjęCo z umowami śmieciowymi zrobi Polski Ład