Niedawny incydent ujawnienia milionów polskich loginów i haseł wzbudził poważne obawy o bezpieczeństwo w sieci. Jakie są konsekwencje tego wycieku i co możesz zrobić, by się ochronić? Sprawdź najnowsze informacje.
Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed nową kampanią phishingową. Jej celem są posiadacze skrzynek e-mail. Podejrzane wiadomości zawierają jeden szczegół, na który warto zwrócić uwagę.
Producent robotów kuchennych Thermomix wydał ważny komunikat dla klientów w Polsce, w którym informuje o incydencie związanym z bezpieczeństwem. Choć jego zakres jest ograniczony, może być konieczne podjęcie przez posiadaczy dodatkowych działań. Wydano także konkretne zalecenia, które pozwolą ograniczyć szkody.
Chiński model sztucznej inteligencji wywołał globalne kontrowersje. Czołowe państwa zaczęły analizować jego działanie, a niektóre z nich podjęły już konkretne kroki w celu ograniczenia jego wpływu. Jeden polityk z USA zaproponował kary, które mogą zaskoczyć nawet najbardziej zagorzałych krytyków technologii AI. Co tak naprawdę stoi za tą decyzją i dlaczego DeepSeek budzi tak duże kontrowersje?
Maciej Ładziński i Kamil Tarczyński, założyciele Havenocode, połączyli pasję i umiejętności. I stworzyli — własny produkt — aplikację łączącą miłośników zwierząt z psami mieszkającymi w schroniskach. W programie Rozmowy BiznesInfo opowiadają, co ich zainspirowało? Jakie funkcje obecnie ma aplikacja? I jakie będzie miała docelowo? Jak aplikacja przyspieszy proces adopcyjny? Skąd pomysł na niezwykle sugestywną nazwę? A także, o możliwościach budowania aplikacji technologią no-code i low-code?
Mastercard testuje nowatorską usługę, która może zmienić sposób, w jaki płacimy w sieci i offline. Tap to Pay to rozwiązanie, które pozwala na dokonanie transakcji jedynie przez przyłożenie karty do smartfona. Na razie jednak to tylko pilotaż – czy doczekamy się tej technologii w Polsce?
W dobie rozwiniętej technologii Polacy wiele spraw bankowych mogą załatwić, nie wychodząc nawet z domu. Wciąż jednak przyzwyczajeni są korespondencji za pomocą maili czy też listu. Coraz częściej natomiast do klientów banków docierają płyty CD, które nieraz zawierają bardzo ważne informacje. Problem w tym, że nie każdy jest w stanie je odtworzyć. Sprawie przyjrzał się UOKiK.
Aktualizacja mObywatel już wkrótce zostanie zaktualizowana do najnowszej wersji, co oznacza duże zmiany dla użytkowników. Ministerstwo Cyfryzacji przekazało, że czeka nas odświeżony wygląd aplikacji, nowy ekran logowania i całkowicie nowe opcje. Co jeszcze otrzymamy wraz z uaktualnieniem?
Kasy samoobsługowe w Biedronce niejednokrotnie potrafią testować cierpliwość klientów. W „podejrzanych” sytuacjach stanowisko ulega blokadzie, podczas której konieczna jest interwencja kasjera, bądź asystenta. Jakich zachowań unikać przy kasie, aby nie prowokować zbędnego alarmu?
Miało być spóźnione wkroczenie w nową, cyfrową erę, pełna digitalizacja, przyśpieszenie i usprawnienie procedur. Są opóźnienia, błędy, słabość infrastruktury i obarczone wadami postępowania administracyjne. Taki ma być bilans po pierwszych 2 tyg. stosowania e-Doręczeń. Skutki dotkną także przeciętnego Kowalskiego.
Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że zaczyna prace nad wprowadzeniem systemu lokalizującego położenie osób dzwoniących na numer alarmowy 112. Polska jest jednym z trzech państw Unii Europejskiej, która wciąż nie ma takiej technologii. Dla służb ratunkowych będzie to wielkie wsparcie, a dla osób, które na numer alarmowy dzwoniły bez uzasadnienia – koniec żartów. Co dokładnie się zmieni?
Zmiany w regulacjach dotyczących dostępności produktów i usług w Unii Europejskiej wpłyną na urządzenia płatnicze w Polsce. Przepisy polskiego aktu o dostępności zaczną obowiązywać od czerwca 2025 roku, a ich wdrożenie wymusi nowe standardy dla terminali płatniczych. Co się zmieni?
Mamy już oficjalne potwierdzenie wieści, których spodziewaliśmy od wielu miesięcy, a nawet lat. Polski samochód elektryczny Izera nie powstanie. Nie tylko potwierdzono, że pomysł został porzucony, ale przedstawiona została także nowa koncepcja.
Jeden z najważniejszych podmiotów na polskim rynku transportowo-motoryzacyjnym poinformował o udanym ataku hakerskim na swoją infrastrukturę. Sprawa jest poważna, napastnikom udało się uniemożliwić dostęp do danych klientów, a najpewniej także je wykraść. Z tak poważnym incydentem nie mieliśmy do czynienia od wielu miesięcy.
Osobiste cyberbezpieczeństwo przeciętnego Kowalskiego nie jest kwestią, w której z czasem nic się nie zmienia, w którym jakiś dogmat mający nas chronić utrzymuje się w tej postaci przez dekady. Tak jest nawet z tak elementarną kwestią, jak hasła chroniące nasze konta.
To drugi najkrócej urzędujący CEO w tej korporacji. Dyrektor wykonawczy światowej sławy producenta procesorów Intel ogłosił przejście na emeryturę. W pożegnalnym oświadczeniu prezesa pojawiły się wymowne informacje. Co teraz czeka firmę, która zmaga się z głębokim kryzysem finansowym?
Najważniejsza aplikacja mobilna polskiej cyfryzacji wkrótce przestanie działać na części smartfonów. Rozwój programu wymagał porzucenia kompatybilności z niektórymi urządzeń ze względów bezpieczeństwa. W wielu przypadkach dalsze korzystanie będzie wymagało zakupu nowego urządzenia.
Ładowanie telefonu w publicznych miejscach to wygoda, z której korzysta wielu z nas. Niestety, jak się okazuje, ta pozornie niewinna czynność może stanowić duże zagrożenie dla naszych danych. Dowiedz się, jak hakerzy mogą wykorzystać publiczne ładowarki do przejęcia kontroli nad naszym urządzeniem i co robić, by uniknąć tego zagrożenia.
Wydarzenia roku 2020 były katalizatorem cyfryzacji pracy - wdrożenia pracy zdalnej i hybrydowej. Po 4 latach od wybuchu pandemii coraz częściej pracodawcy nakłaniają do powrotu do biur lub przynajmniej stosowania modelu hybrydowego. Nowe światło na sytuację rzuca najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego.
“Polska nauka tonie” - taki dramatyczny komunikat opublikowała pod koniec września Polska Akademia Nauk jako odpowiedź na sytuację w IDEAS NCBR i samym PAN-ie. O tym, że nauka i rozwój nie były priorytetem w pracy nad ustawą budżetową, może także świadczyć wysokość dotacji, jaką ma otrzymać Narodowe Centrum Nauki. Ostatecznie kwota nijak ma się do tej, o jaką wnioskowało ministerstwo nauki.
Wszystko wskazuje na to, że smartfony już z nami zostaną i wciąż będą nieodłącznymi towarzyszami naszej codzienności. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wiele osób nie ma wiedzy dotyczącej tego, jak ładować swoje urządzenie, by zapewnić mu jak najdłuższą pracę. Jednocześnie sytuacji, w których zbliża się południe, a urządzenie, które rano naładowane było ”do pełna”, a jest już prawie całkiem rozładowane, nie brakuje.
Ministerstwo Cyfryzacji opublikowały ważny komunikat. Okazuje się, że planowany projekt budowy fabryk Intela w Niemczech i w Polsce został zamrożony. Wszystko przez to, że firma boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Przedstawiamy szczegóły.
W Polsce jest coraz więcej firm, które wykorzystując rosnącą popularność OZE naciągają, a wręcz oszukują swoich klientów – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak się okazuje, nasycone różnymi haczykami i pułapkami umowy powoli zaczynają być prawdziwą plagą. Jakby tego było mało, zaledwie kilka procent sprowadzanych do Polski produktów może faktycznie nadawać się do użytku. Na co trzeba uważać?
Sony zaprezentowało wyczekiwaną drugą odsłonę swojej najnowszej konsoli do gier. Od podstawowej wersji sprzętu, Playstation 5 Pro różnić się będzie przede wszystkim wydajnością, która pozwoli uniknąć kompromisów podczas wirtualnej zabawy. Kwestią, która wśród fanów marki budzi rozczarowanie, jest cena. Między innymi, bo kontrowersji jest więcej.
Budowa nowoczesnej fabryki Intela pod Wrocławiem nabiera tempa, ale kluczowa decyzja wciąż leży w rękach Komisji Europejskiej. Czy Bruksela da zielone światło na wsparcie finansowe dla jednej z największych inwestycji technologicznych w Polsce?
Premiera najnowszego smartfonu z nadgryzionym jabłkiem odbędzie się już dziś o godzinie 19 czasu polskiego. W sieci już od dawna pojawiały się różne doniesienia, które regularnie podgrzewały atmosferę wśród miłośników urządzeń od Apple. Już wkrótce przekonamy się czym oraz przede wszystkim - czy w ogóle iPhone 16 nas zaskoczy.
Kwestia obecności telefonów komórkowych w szkołach od dawna budzi kontrowersje i wywołuje liczne debaty. Czy wkrótce zobaczymy koniec tych sporów? Nowa decyzja rzeczniczki praw dziecka może zaskoczyć zarówno rodziców, jak i nauczycieli. Co dokładnie zostało postanowione i jakie mogą być tego konsekwencje?
Intel w swojej 56-letniej historii nigdy nie znajdował się w takim kryzysie jak teraz. Fatalne wyniki finansowe skłoniły kierownictwo do przeprowadzenia masowych zwolnień oraz wstrzymania części inwestycji w Europie. Reuters podaje, że w połowie września ma dojść do spotkania zarządu, na którym zapadnie także decyzja o przyszłości inwestycji w Polsce.