Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Prawo Karne

Prawo Karne

karmienie piersią
04.06.2024 23:31 Czy matka może zostać ukarana za karmienie piersią w miejscu publicznym? Sprawdzamy

Karmienie piersią w miejscu publicznym w polskich warunkach prawnych rodzi serię komplikacji; na czele z definicją miejsca publicznego, przez brak zakazu, aż po brak zapisu wprost traktującego o przyzwoleniu. W szarej strefie polskiego prawodawstwa rozwiązaniem jest sięgnięcie do dotychczasowej linii orzeczniczej. Co o karmieniu piersią w miejscu publicznym mówią polskie sądy, prawnicy, organy publiczne i opinie prawne?

Policja
26.05.2024 10:04 Na te pytania kierowca powinien odpowiedzieć. Za milczenie grozi surowa kara

Taryfikator mandatów w 2024 r. potrafi przyprawić o zawrót głowy. Kwoty, jakimi uprawnione organy mogą nas ukarać, są ogromne, a w przypadku recydywy - dla wielu bliskie niewypłacalności. Popularne wykroczenia to jednak nic. Za nieudzielenie odpowiedzi na pytanie grozi bowiem kara aż 8 tysięcy złotych. Jakie to pytanie?

Truskawki
24.04.2024 18:06 34-latek sprzedawał truskawki. Teraz grożą mu nawet 2 lata więzienia

Warszawska straż miejska raportuje o młodym przedsiębiorcy z Azerbejdżanu, który zagroził strażnikom miejskim śmiercią, “obcięciem nóg i utopieniem w Wiśle”. Tak bardzo był przywiązany do swoich truskawek.

mężczyzna
29.03.2024 22:02 Mandaty za jazdę w słuchawkach. W planach nowe przepisy

W Polsce może nastąpić rewolucja w przepisach dotyczących korzystania ze słuchawek podczas jazdy. Petycja skierowana do Sejmu i Senatu wnosi o wprowadzenie zakazu słuchania muzyki bezpośrednio do uszu przez kierowców, motocyklistów oraz rowerzystów. Propozycja ta przewiduje wysokie mandaty, sięgające nawet 2 tysięcy złotych, dla osób łamiących te zasady.

wiezienie-zaklad-karny-przepisy-kara
26.09.2023 12:44 Tysiące osób opuści polskie więzienia. Zmiana przepisów już 1 października

Na koniec maja 2023 roku w polskich więzieniach przebywało 78,1 tys. osadzonych. Dziennik Gazeta Prawna donosi, że z początkiem października zakłady karne może opuścić nawet kilka tysięcy więźniów. To efekt dużej nowelizacji kodeksu karnego, która z jednej strony podwyższa wiele kar, a z drugiej zmniejsza odpowiedzialność za kradzieże.