Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Francja

Francja

Anna Kalczyńska
15.05.2024 21:29 Anna Kalczyńska o różnych obliczach wojny hybrydowej. Mocna ocena dziennikarki

 - Jest to kolejny dowód na to, że jesteśmy w stanie wojny hybrydowej - powiedziała Anna Kalczyńska odnosząc się do zamachu na życie premiera Słowacji, Roberta Fico. Dziennikarka w rozmowie z Gońcem odniosła się do kilku istotnych kwestii związanych z aktualną sytuacją polityczną.

Patrolowiec Straży Granicznej
04.09.2023 19:20 Francja pozywa Polskę. Chodzi o dopłatę do nowego okrętu Straży Granicznej

Czy grozi nam międzynarodowy skandal? “Francuska stocznia idzie do sądu, ponieważ strona polska odmawia dopłaty ok. 5 mln euro” - podaje serwis Money.pl.

autostrada
28.08.2023 21:03 Nowy znak drogowy na autostradach. Jego nieznajomość może słono kosztować kierowców

Znajomość przepisów ruchu drogowego oraz znaków drogowych to fundamentalna cecha każdej osoby wsiadającej za kierownicę pojazdu drogowego. Szczególnie oznaczenia drogowe są istotne w kontekście bezpieczeństwa oraz płynności jazdy. Na francuskich autostradach pojawił się właśnie nowy znak. Jego nieznajomość może słono kosztować. 

McDonalds
12.07.2023 21:00 McDonald's będzie cię śledzić. Wszystko z powodu nowych opakowań na jedzenie

Postęp technologiczny nikogo już chyba nie dziwi. Czym innym są jednak nowe technologie dla ludzkości, a czym innym technologie tworzone w celu śledzenia.

zamieszki francja
04.07.2023 12:00 Francuscy przedsiębiorcy stracili już ponad miliard euro, turyści odwołują rezerwacje. To efekt trwających zamieszek

W ubiegły wtorek w Nanterre pod Paryżem policjant zastrzelił 17-letniego Nahela, który odmówił poddania się kontroli drogowej. Śmierć nastolatka wywołała masowe zamieszki. Medef, największa organizacja zrzeszająca francuskich pracodawców poinformowała, że straty przedsiębiorców wynoszą już około miliarda euro i to nie licząc szkód dla branży turystycznej.

zamek-francja
06.05.2023 16:37 Zamek z 1000-letnią historią wystawiony na sprzedaż za 18 mln euro. W środku 120 pokoi, salony i biblioteki

Chateau de la Verdiere, największy zamek Prowansji, został wystawiony na sprzedaż za 18 mln euro. Początki tej budowli sięgają X wieku, a jej obecny kształt nadano w XVII wieku. Powierzchnia mieszkalna zamku liczy 5 tys. mkw. Znalazło się tu miejsce dla 120 pokoi, sal balowych, bibliotek, kaplic i piwnic z winami – donosi Interia. A to wciąż nie wszystko.

None
17.02.2023 20:36 Zagraniczne media oskarżają Auchan o pomaganie rosyjskim żołnierzom. Dziennikarze przedstawili szokujące dowody

W piątek „Le Monde” poinformował o wynikach śledztwa przeprowadzonego przez dziennikarzy francuskiego dziennika oraz portali śledczych — Bellingcata i rosyjskiego Insidera. Z zebranych dowodów wynika, że sieć Auchan zaopatrywała i wciąż zaopatruje rosyjskich żołnierzy walczących na ukraińskim froncie w papierosy, ubrania i narzędzia.

Warszawa skyline
25.01.2023 17:43 Ekspert: Za 7 lat Polacy będą tak bogaci jak Francuzi

Zdaniem Adama Glapińskiego, prezesa NBP pod względem PKB na głowę, Polskę oraz Francję nie dzieli wcale tak duża przepaść, jak wielu się wydaje.Uważa on, że pod względem standardu życia ( PKB na głowę) nasz kraj będzie na tym poziomie co Francja już w 2030 roku, czyli za siedem lat.Różnica między Polską, a naszymi sąsiadami z południa Europy – Włochami czy Hiszpanią , jest jeszcze mniejsza i ”pościg” za nimi, powinien zakończyć się znacznie szybciej.

Paryż wieża Eiffel'a
15.01.2023 18:00 We Francji planują podnieść wiek emerytalny. Przeciwnicy organizują gigantyczny strajk, chcą miliona osób na ulicach

We Francji wracają kontrowersje dotyczące podniesienia wieku emerytalnego. Rząd proponuje podniesienie wieku emerytalnego z 62 do 64 lat, co ma na celu zwiększenie finansowej stabilności systemu emerytalnego.Jednak decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką ze strony komunistów i skrajnej prawicy.Lider komunistów Fabien Roussel wzywa do masowych strajków i mówi "publiczni, prywatni, młodzi, emeryci (...). Niech nas będzie milion!" Domaga się on zorganizowania referendum. Z kolei Jordan Bardella - przewodniczący skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego chce jak to określił "stanąć na czele opozycji wobec reformy emerytur".Rząd argumentuje, że podniesienie wieku emerytalnego jest konieczne, aby utrzymać finansową stabilność systemu emerytalnego, który jest obciążony wzrostem liczby osób starszych. Protesty przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego mają rozpocząć się 19 stycznia zapowiadają się na bardzo intensywne. Czas pokaże, czy rząd zdecyduje się na kompromis i zmieni swoje propozycje, czy też będzie uparcie stał przy swoim stanowisku.

Adam Glapiński
11.12.2022 21:03 Glapiński: Polacy już za 10 lat będą tak bogaci jak Francuzi

Praktycznie wszystkie kraje na świecie się rozwijają. Nie ma kraju, który stoi w miejscu. Nawet w ogarniętej wojną Ukrainie, poza relatywnie niewielkim regionem w którym toczą się walki, trwa rozwój.

Sobota upłynęła pod znakiem protestów we Francji
04.12.2022 14:53 Porównanie gospodarek Polski i Francji. Wyniki naszego kraju zaskakują

Francja to niezaprzeczalna futbolowa potęga. W ostatnim oficjalnym rankingu FIFA została sklasyfikowana na drugim miejscu wśród europejskich reprezentacji. Podobną pozycję, numeru 2 w strefie euro, zajmuje tamtejsza gospodarka.

Sobota upłynęła pod znakiem protestów we Francji
24.10.2022 17:30 We Francji powstanie olbrzymia kopalnia litu

Francja ma zamiar otworzyć na swoim terytorium jedną z największych na świecie kopalni litu. Pierwiastek posłuży do produkcji m.in. akumulatorów do samochodów elektrycznych. Nowa kopalnia litu ma powstać we francuskim departamencie Allier położonym w centrum kraju. Inwestycja szacowana jest na 1 mld euro, a zasoby złoża oceniane są na 25 lat wydobycia. Biorąc pod uwagę ilość złoża i koszt inwestycji, wydobycie kilograma litu będzie kosztować 7-9 euro za kilogram, podaje PAP.

EN 01541133 1491 (East News)
13.10.2022 15:03 Francja po raz pierwszy w historii wysyła gaz bezpośrednio do Niemiec

Francja wysyła gaz bezpośrednio do Niemiec. To efekt zawartej umowy między tymi państwami dotyczącej złagodzenia kryzysu energetycznego.

elektrownia-jadrowa-pxhere-cc0
01.09.2022 14:05 Budowa elektrowni jądrowych w Polsce. Stany Zjednoczone już nie są faworytem

Amerykański rząd niedawno przekazał Polsce swoją ofertę dotyczącą energetyki jądrowej. Polska jednak coraz bardziej zainteresowana jest ewentualną współpracą z Koreą Południową lub Francją, które oferują ciekawe warunki.

prąd-gniazdko-ceny prądu-drogi prąd-iberion
24.07.2022 19:35 Francja wprowadzi podatek za nieoszczędzanie energii. Europa broni się przed kryzysem surowcowym

Francja walczy z kryzysem energetycznym jak tylko może. W tym celu postanawia wprowadzić podatek od jej nieoszczędzania. Właściciele sklepów będą płacić m.in. za pozostawienie otwartych drzwi w lokalach z klimatyzacją. Francuzi będą musieli nauczyć się zamykać drzwi w lokalach, w których włączona jest klimatyzacja. W innym przypadku muszą nastawić się na mandat w wysokości 750 euro.

Biznes Info
10.07.2021 02:00 Katedra Notre Dame potrzebuje do odbudowy specjalnych dębów. Warte są krocie

Kilkusetletnie dęby posłużą do odbudowy katedry Notre Dame w Paryżu. Ta spłonęła w 2019 r.Z tego artykułu dowiesz się:Ile wycięto dębówJaka jest wartość jednego z nich

LUDOVIC MARIN/AFP/East News
14.06.2021 02:00 Szczyt G7 zakończony ostrą wymianą zdań. Macron starł się z Johnsonem

Szczyt G7 obfitował w niecodzienne zdarzenia. Przed wpadką nie uchroniła się delegacja USA, która złamała protokół królewski. Jednak największe kontrowersje wzbudziła kuluarowa rozmowa, do której doszło między prezydentem Francji Emmanuelem Macronem a premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie odbył się szczyt G7 i kto wziął w nim udziałDo jakiej wymiany zdań doszło między Macronem a JohnsonemJaką wpadkę zaliczyła delegacja USA

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 03.02.2020. Oficjalna wizyta prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Spotkanie z prezydentem Andrzejem Duda. Oswiadczenie dla mediow. N/z: Emmanuel Macron
08.06.2021 02:00 Emmanuel Macron spoliczkowany na spotkaniu. Wściekły wyborca nie mógł się powstrzymać

Emmanuel Macron, prezydent Francji został spoliczkowany przez pewnego mężczyznę, gdy podszedł do tłumu się przywitać. Sprawcą zdarzenia jest oponent Emmanuela Macrona.Z tego artykułu dowiesz się:Co się stało na spotkaniu z prezydentem FrancjiDlaczego został zaatakowanyJaki stosunek do zdarzenia mają francuscy politycy

Polska chce kupić dom, w którym mieszkała Maria Skłodkowska-Curie
11.05.2021 02:00 Polska chce kupić posiadłość w Paryżu. Mieszkała w niej Maria Skłodowska-Curie

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Polska jest zainteresowana zakupem jednej z posiadłości pod Paryżem. Posiadłość niezwykła, gdyż mieszkała w niej Maria Skłodowska-Curie. Zapowiedź premiera wywołała entuzjastyczne reakcje, choć nie zabrakło też kąśliwych komentarzy. Z tego artykułu dowiesz się:Polska chce kupić dom w którym mieszkała Maria Skłodowska-CurieJaka jest cena posiadłościJakie reakcje wywołała zapowiedź premiera w tej sprawie

Incydent na granicy belgijsko-francuskiej
04.05.2021 02:00 Rolnik z Belgii "powiększył" swoją ojczyznę. Przeniósł słupek graniczny o 2 metry

Incydent na granicy belgijsko-francuskiej, który może spowodować reaktywację nieaktywnej od blisko 100 lat komisji granicznej. Sprawcą zamieszania jest belgijski rolnik, który przysunął nieco wyznaczający granicę między tymi krajami kamień i tym samym powiększył swoją ojczyznę. Z tego artykułu dowiesz się:Co zrobił rolnik na granicy belgijsko-francuskiejJaka jest historia tej granicyCo grozi farmerowi

Złodzieje z Polski złapani we Francji. Kradli klocki Lego.
30.03.2021 02:00 Złodzieje z Polski wpadli we Francji. Specjalizowali się w kradzieży klocków Lego

Z tego artykułu dowiesz się:Jak wpadli polscy złodziejeCzemu klocki Lego są łupem złodzieiIle może być wart stary zestaw Lego

Katastrofa helikoptera, miliarder nie żyje
07.03.2021 01:00 Francuski miliarder zginął w katastrofie helikoptera. Olivier Dassault miał ponad 6 mld dolarów majątku

Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie miała miejsce katastrofaKim był Olivier DassaultCo o polityku mówi prezydent Francji

Francja wyprodukuje swoje szczepionki
06.02.2021 01:00 Paryż nie zamierza czekać. Francuzi szczepionki produkować będą w kraju

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego Francja chce sama produkować szczepionkiJakie szczepionki mają powstać we FrancjiNa czym polega konflikt Wielkiej Brytanii z Unią Europejską

Elektrownia atomowa w Polsce
05.02.2021 01:00 Elektrownia atomowa w Polsce nie musi być amerykańska. Do walki o budowę dołączył kolejny kraj

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie działania podjęto w celu wybudowania elektrowni atomowej w PolsceJaki nowy kandydat pojawił się na horyzoncieJakie są potencjalne lokalizacje inwestycji

Francuzi pomogą w powstaniu elektrowni atomowej w Polsce
02.02.2021 01:00 Francuzi przyjechali do Polski. Chcą nam sprzedać technologię atomową

Z tego artykułu dowiesz się:Jutro dojdzie do rozmów z Francuzami nt. elektrowni jądrowejCo oferuje EDFIlu Polaków opowiada się za budową elektrowni atomowej

Sobota upłynęła pod znakiem protestów we Francji
31.01.2021 01:00 Francuzi mają już dość obostrzeń. Protesty zalały wielkie miasta

Z tego artykułu dowiesz się:Protesty we Francji przeciwko ustawie o globalnym bezpieczeństwieJakie zapisy ustawy budzą sprzeciw FrancuzówCzy na nieoc ponad rok przed wyborami prezydent Macron ma szansę na reelekcję

Carrefour na celowniku kanadyjskiej firmy
15.01.2021 01:00 Carrefour na oku właściciela Circle K. Francuski rząd zablokuje transakcję

Z tego artykułu dowiesz się:Za ile właściciel Circle-K chce zakupić CarrefouraCo na temat ewentualnych zmian uważa francuski rządJaką rolę ogrywa Carrefour w dobie pandemii

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszwa, 22.06.2020. Sad Okregowy.Rozprawa w sprawie pozwu w trybie wyborczym, jaki sztab wyborczy Andrzeja Dudy zlozyl przeciwko Rafalowi Trzaskowskiemu. N/z sala rozpraw w rezimie sanitarnym
14.01.2021 01:00 Sąd 3 lata temu uznał ją za zmarłą. 58-latka dotąd nie może podważyć wyroku

Z tego artykułu dowiesz się:Jak wygląda batalia sądowa kobiety uznanej przez sąd za zmarłąJakie jest podłoże całej sprawyCzy istnieje szansa na podważenie wyroku sądu

  • 1
  • 2